Google idzie na zakupy – Android już wkrótce ze streamingiem gier i aplikacji

Newsy

agawi-2

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Przesyłanie strumieniowe lub po prostu streaming jest możliwy na urządzeniach z Androidem już od dłuższego czasu. Google wprowadziło nawet na rynek kilka urządzeń, które wspomagają przesyłanie multimediów. Oferta amerykańskiego giganta wkrótce się rozszerzy, gdyż Google ruszyło na zakupy i przejęło startup Agawi. Informacja wyszła na jaw niemal po roku.

 

Firma, która posiada swoją siedzibę w miejscowości Campbell w Kalifornii, tworzy technologię, która pozwala na streaming aplikacji dokładnie na takiej zasadzie jak ma to miejsce z plikami multimedialnymi. Agawi jest akronimem słów „any game, anywhere, instantly” (każda gra, wszędzie, błyskawicznie). Firma rozwija swoje oprogramowanie od 2010 roku.

 

Android nie jest jedyną platformą, która będzie obsługiwana przez Agawi. Dzięki rozwiązaniom stworzonym przez Amerykanów możliwy jest streaming gier z Windowsa na urządzenia z Android, iOS oraz telewizory. Według informacji podanej przez The Information, Google i Agawi mogą potrzebować nawet roku, aby dodać technologię do Androida.

 

Niewiele wskazuje na to, żeby Google chciało się podzielić swoją technologią z Apple. Streaming gier i aplikacji może być zarezerwowany tylko i wyłącznie dla smartfonów z Androidem. Przekonamy się o tym zapewne podczas premiery Androida N.

 

Źródło: Tech Crunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x