ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google idzie na zakupy – Android już wkrótce ze streamingiem gier i aplikacji

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Newsy
agawi-2

Przesyłanie strumieniowe lub po prostu streaming jest możliwy na urządzeniach z Androidem już od dłuższego czasu. Google wprowadziło nawet na rynek kilka urządzeń, które wspomagają przesyłanie multimediów. Oferta amerykańskiego giganta wkrótce się rozszerzy, gdyż Google ruszyło na zakupy i przejęło startup Agawi. Informacja wyszła na jaw niemal po roku.

Firma, która posiada swoją siedzibę w miejscowości Campbell w Kalifornii, tworzy technologię, która pozwala na streaming aplikacji dokładnie na takiej zasadzie jak ma to miejsce z plikami multimedialnymi. Agawi jest akronimem słów „any game, anywhere, instantly” (każda gra, wszędzie, błyskawicznie). Firma rozwija swoje oprogramowanie od 2010 roku.

Android nie jest jedyną platformą, która będzie obsługiwana przez Agawi. Dzięki rozwiązaniom stworzonym przez Amerykanów możliwy jest streaming gier z Windowsa na urządzenia z Android, iOS oraz telewizory. Według informacji podanej przez The Information, Google i Agawi mogą potrzebować nawet roku, aby dodać technologię do Androida.

Niewiele wskazuje na to, żeby Google chciało się podzielić swoją technologią z Apple. Streaming gier i aplikacji może być zarezerwowany tylko i wyłącznie dla smartfonów z Androidem. Przekonamy się o tym zapewne podczas premiery Androida N.

Źródło: Tech Crunch

Sprawdź najnowsze wpisy