Grupa Deutsche Telekom, w skład której wchodzi T-Mobile Polska, poinformowała, że chce być zeroemisyjna. Zamierza to osiągnąć do 2040 roku. To o 10 lat wcześniej, niż zakładano do tej pory.

Grupa Deutsche Telekom chce być zeroemisyjna

Deutsche Telekom chce być zeroemisyjna

Moda na bycie eko nie omija operatorów komórkowych. Wczoraj informowaliśmy o tym, że Orange chce uzyskać neutralność klimatyczną. Pomarańczowy operator planuje to osiągnąć do 2040 roku. Podobnie wyglądają założenia Deutsche Telekom.

Grupa, w skład której wchodzi T-Mobile Polska, już w ciągu najbliższych czterech lat zamierza osiągnąć zerową emisyjność netto. Dotyczy to emisji pośrednich i bezpośrednich. Zeroemisyjność w łańcuchach dostaw ma natomiast zostać osiągnięta do 2040 roku – o 10 lat wcześniej, niż zakładano do tej pory.

Dzisiejsze święto to doskonała okazja, żeby powiedzieć „wspieram dobry klimat.” To nasz wspólny cel i zobowiązanie – komentuje Andreas Maierhofer, Prezes T‑Mobile Polska. O jakie święto chodzi? Dziś obchodzimy Dzień Ziemi, więc o ekologii mówi się więcej, niż na co dzień.

Czytaj także: Bezpłatne 5 GB dla wszystkich w T-Mobile – jak aktywować pakiet?

Plany całej grupy Deutsche Telekom to jedno, ale co konkretnie planuje T-Mobile Polska? Operator zamierza tak zmodernizować swoją flotę samochodów, by do końca tego roku mieć w niej co najmniej 40% pojazdów hybrydowych. T-Mobile Polska chwali się również m.in. wybudowaniem dwóch instalacji fotowoltaicznych w 2020 roku i dalszymi planami w tym zakresie, eliminowaniem plastiku z biur oraz zachęcaniem klientów do e-faktury.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.