Operator sieci Orange ogłosił swoje cele związane m.in. z energią z OZE i redukcją emisji CO2 – na liście znalazła się też neutralność klimatyczna. Orange chce ją osiągnąć w mniej niż 20 lat. Jeśli uda się tego dokonać, pomarańczowy operator osiągnie cel wcześniej, niż zakłada to polityka klimatyczna UE.

Orange i neutralność klimatyczna

Orange odkupuje od klientów stare smartfony, a także organizuje akcje wspierające sadzenie lasu. Dziś poznaliśmy cele klimatyczne pomarańczowego operatora. Są one następujące:

  • Co najmniej 60% energii z OZE do 2025 roku
  • Redukcja emisji CO2 o 65% do 2025 roku
  • Osiągnięcie neutralności klimatycznej netto (Net Zero Carbon) do 2040 roku

Ostatni cel jest nadrzędny. Orange chce osiągnąć neutralność klimatyczną 10 lat przed celami klimatycznymi UE określonymi w Strategii Zielonego Ładu, a także w rekomendacjach GSMA dla operatorów komórkowych. Neutralność dotyczy własnych emisji pośrednich i bezpośrednich, jak również emisji w łańcuchu dostaw.

Czytaj także: Ten miniaturowy implant sprawdzi, czy Twoim tkankom nie brakuje tlenu

Wierzymy, że postęp technologiczny musi być dostępny dla wszystkich, ale nie może odbywać się kosztem środowiska naturalnego – mówi Julien Ducarroz, prezes Orange Polska. Ducarroz wskazuje również na szczególną rolę, jaką ma do spełnienia branża technologiczna w zielonej transformacji oraz na znaczenie codziennych wyborów, których dokonują konsumenci.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.