Wojny patentowej ciąg dalszy. Apple złożyło m.in. Samsungowi propozycję, która miałaby zakończyć wszelkie spory patentowe pomiędzy firmami. Propozycja opiera się na uiszczaniu opłat licencyjnych (pisaliśmy o tym w artykule: Apple proponuje Motoroli i Samsungowi 'ugodę’ – od 5$ do 15$ za urządzenie z Androidem).

Samsung wydał oświadczenie, z którego wynika, że w żadnym wypadku nie myśli o jakiejkolwiek ugodzie, a co za tym idzie nie zamierza wnosić opłat licencyjnych dla firmy z Cupertino. Ponadto firma złożyła pozew przeciwko Apple do sądu w Seulu. Dotyczy on naruszenia trzech patentów dotyczących wysyłania wiadomości tekstowych, wyświetlania danych oraz wprowadzania ich do urządzeń.

Nieoficjalne informacje mówią, że Samsung na walkę z producentem iPada wydał w ubiegłym roku 200 mln dolarów, zaś w tym roku na ten cel ma zamiar przeznaczyć 260 mln dolarów.

źródło: slashgear.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.