Smartfony Xiaomi już niebawem bez ładowarki?

Newsy

Xiaomi

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Moda na ekologie trwa w najlepsze. Wiele firm chwali się używaniem do produkcji materiałów pochodzących z recyklingu. Sama idea jest słuszna i należy popierać takie działania, ale  tak jak w każdej dziedzinie trzeba znaleźć złoty środek.

 

Coraz częściej producenci telefonów czy smartfonów, w imieniu troski o środowisko ogranicza zawartość zestawów. Nikogo już raczej nie dziwi brak słuchawek w pudełku, czy dokumenty wytworzone z papieru z odzysku jak w przypadku Samsunga. Coraz częściej jednak kupowany przez nas zestaw nie ma ładowarki. Tak jest w przypadku niektórych modeli Nokii czy nowych Motoroli. Do tego grona może niebawem dołączyć Xiaomi.

 

W wywiadzie dla chińskiego portalu społecznościowego Weibo, CEO Xiaomi Lei Jun informuje, że producent rozważa rezygnacje z dodawania ładowarki sieciowej do zestawów. Twierdzi on, że użytkownicy często gromadzą ładowarki od starych urządzeń. Pominięcie tego komponentu w zestawie zmusi konsumenta do użycia tej od poprzedniego urządzenia. A co z użytkownikami, którzy takowych nie mają? Niestety będą musieli ją dokupić.

 

Xiaomi nie wzięło pod uwagę urządzeń obsługujących technologię szybkiego ładowania no. Xiaomi Mi4 z obsługą Quick Charge 2. W tym przypadku niezbędna jest specjalna ładowarka o większej mocy.

 

Macie w szufladach stare ładowarki microUSB? Czy ich natężenie jest większe niż 1A?

 

Źródło: phonearena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x