Około 600 milionów smartfonów Samsunga z poważnym błędem w zabezpieczeniach!

Newsy

samsung galaxy s6 s5 s4 mini klawiatura bug blad luka zabezpieczenia

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wczoraj Google ruszyło z akcją mającą nagrodzić osoby, które znajdą błędy w zabezpieczeniach Androida. W tym wypadku gigant z Mountain View chciał, aby luki zgłaszali użytkownicy Nexusów 6 oraz 9. Jednak także Samsung powinien zainteresować się swoimi własnymi modyfikacjami.

 

Jak podaje firma Nowsecure, która oczywiście zajmuje się wszelkiego rodzaju zabezpieczeniami w oprogramowaniu, ponad 600 milionów egzemplarzy z serii Galaxy może zostać zaatakowanych przez jeden błąd. Korporacja, która poinformowała właśnie o tego typu luce, zapewnia, że już dużo wcześniej wiadomość ta trafiła zarówno do Samsunga jak i do Google. Sam błąd dotyczy preinstalowanej koreańskiej klawiatury, przez który włamywacz może bez problemu sterować smartfonem. Kto powinien się obawiać? Użytkownicy flagowych modeli w postaci Galaxy S4, S4 mini, S5 oraz S6 (zapewne także wersji Edge). Na szczęście Samsung już powoli naprawia swój błąd i teraz główna przyczyna zwlekania z aktualizacją dotyczy operatorów.

 

Niemniej jednak uspokajam, gdyż błąd hakerzy mogą wykorzystać będąc jedynie w tej samej sieci WiFi oraz muszą Was przyłapać na aktualizowaniu paczki językowej. Dodatkowo sam problem leży głównie po stronie Swiftkey, który również ma udziały w tworzeniu koreańskiej klawiatury. Uważacie, że takie mogą mieć miejsce?

 






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x