ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Play wchłonął Android Market

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Google-Play
Google oferuje ogromną liczbę serwisów i usług, które pozwalają na oglądanie filmów, słuchanie muzyki, pobieranie gier i aplikacji, a także czytanie e-booków. Koncern z Mountain View zdecydował o połączeniu ich w ramach jednej platformy – Google Play.

Do tej pory serwisy takie jak np. Google Music były zupełnie oddzielnie funkcjonującymi usługami. Wiele osób zarzucało wyszukiwarkowemu gigantowi, że nie oferuje on zunifikowanej platformy, która pozwala na dostęp do różnego rodzaju multimediów – wszystko to miałoby funkcjonować pod jedną nazwą.

Dotychczas chcąc zainstalować nowe gry, czy aplikacje wystarczyło wejść na stronę market.android.com – od tej chwili użytkownik jest automatycznie przenoszony na stronę play.google.com. W przypadku urządzeń z mobilnym systemem Google „Android Market” zostanie zastąpiony przez Play Store.

Oferta Google Play jest uzależniona od tego, w jakim kraju korzystamy z usług koncernu – w przypadku polskich użytkowników mamy dostęp przede wszystkim do aplikacji i gier dla Androida. W przypadku np. Stanów Zjednoczonych możliwe jest także korzystanie z usług Movies, eBooks, czy Music.

źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy