Z raportu IDC wynika, że sprzedaż laptopów gamingowych rośnie w szybkim tempie. Dokładnie odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku stacjonarnych komputerów do gier. Z czego to wynika?

Rośnie sprzedaż laptopów gamingowych – gracze porzucają komputery stacjonarne

Sprzedaż laptopów dla graczy wzrosła w poprzednim roku o 27%. 2021 rok może przynieść kolejny wzrost, tym razem o 16%. Według szacunków do 2025 roku ten trend zostanie utrzymany. Kupując gamingowe laptopy, wybieramy coraz droższy sprzęt. Komputerów stacjonarnych do gier sprzedaje się coraz mniej – wynika z raportu IDC.

Dlaczego gracze coraz częściej decydują się na laptopy? Powodów jest kilka. Od dłuższego czasu traci na aktualności teoria mówiąca, że komputery stacjonarne są dobre do gier, a laptopy jednie do pracy czy multimediów. Współcześnie laptopy osiągają porównywalną wydajność, co stacjonarne urządzenia. W dodatku nic nie stoi na przeszkodzie, by oprócz grania wykorzystywać je do pracy w dowolnym miejscu, z czego również niektórzy gracze korzystają. Gracze często podróżują. Dużo wygodniej jest zabrać na turniej laptop niż komputer stacjonarny, do którego trzeba zabrać dodatkowo monitor i pozostałe akcesoria – mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Innowacje Tomasz Jarka z Blue Technology (właściciel marki Hyperbook).

Czytaj także: Microsoft Surface Laptop 4 zaprezentowany – oto specyfikacja i polskie ceny

Tomasz Jarka zaobserwował, że gracze najczęściej wybierają laptopy z ekranami o przekątnej 17″. To pewna zmiana, ponieważ wcześniej najpopularniejsze były 15″ wyświetlacze. Gracze wybierają też urządzenia z procesorami Intel Core i7 oraz z kartami graficznymi nowej generacji, ale tymi z niższej półki (RTX 3060). Ceny laptopów z kartami 3060 są niższe niż komputerów stacjonarnych – zauważa członek zarządu Blue Technology.

źródło: Newseria

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.