Cortana trafi na Androida już niedługo – Google Now zagrożone?

Aplikacje

cortana android 1

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Bez wątpienia każdy z czołowych producentów oprogramowania mobilnego musi stworzyć własną wersję asystenta głosowego. Tak oto na Androidzie mamy Google Now, na iOS Siri, a na Windows (Phone) Cortanę. Jednak Microsoft wybiega nieco przed szereg i swój pomysł wdroży również na dwa najpopularniejsze mobilne systemy świata.

 

Wśród nich jest oczywiście Android i o ile gigant z Redmond swój plan przedstawił w zeszłym miesiącu to dzisiaj poznaliśmy oficjalny termin pojawienia się Cortany na naszych urządzeniach mobilnych. Jest nim lipiec – wtedy też zostanie udostępniona wersja testowa (beta) asystenta głosowego od Microsoftu i będziemy mogli w końcu zobaczyć na identycznym urządzeniu czy Google Now jest daleko przed czy też może za wynalazkiem firmy Billa Gatesa. Oczywiście Cortana pojawi się także na wszystkich urządzeniach z Windowsem oraz Xbox One, ale to nie pierwsza tego typu zagrywka ze strony Microsoftu, że swoje najlepsze karty przetargowe wprowadza także na inne platformy. Pierwszym z nich jest pakiet Office, który nie dość, że jest lepszy na Androidzie niż na Windows (Phone) to będzie pojawiał się na coraz większej ilości urządzeń jako preinstalowana część systemu.

 

Jaki w tym wszystkim ma cel Microsoft? W jaki sposób skorzysta na tym ich autorskie oprogramowanie mobilne? Te pytania najprawdopodobniej zostaną bez odpowiedzi, ale my możemy już czekać na to, co nam powie Cortana. Korzystacie w ogóle z asystentów głosowych?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x