Cortana trafi na Androida już niedługo – Google Now zagrożone?

1 minuta czytania
Komentarze
cortana android 1

Bez wątpienia każdy z czołowych producentów oprogramowania mobilnego musi stworzyć własną wersję asystenta głosowego. Tak oto na Androidzie mamy Google Now, na iOS Siri, a na Windows (Phone) Cortanę. Jednak Microsoft wybiega nieco przed szereg i swój pomysł wdroży również na dwa najpopularniejsze mobilne systemy świata.

Wśród nich jest oczywiście Android i o ile gigant z Redmond swój plan przedstawił w zeszłym miesiącu to dzisiaj poznaliśmy oficjalny termin pojawienia się Cortany na naszych urządzeniach mobilnych. Jest nim lipiec – wtedy też zostanie udostępniona wersja testowa (beta) asystenta głosowego od Microsoftu i będziemy mogli w końcu zobaczyć na identycznym urządzeniu czy Google Now jest daleko przed czy też może za wynalazkiem firmy Billa Gatesa. Oczywiście Cortana pojawi się także na wszystkich urządzeniach z Windowsem oraz Xbox One, ale to nie pierwsza tego typu zagrywka ze strony Microsoftu, że swoje najlepsze karty przetargowe wprowadza także na inne platformy. Pierwszym z nich jest pakiet Office, który nie dość, że jest lepszy na Androidzie niż na Windows (Phone) to będzie pojawiał się na coraz większej ilości urządzeń jako preinstalowana część systemu.

Jaki w tym wszystkim ma cel Microsoft? W jaki sposób skorzysta na tym ich autorskie oprogramowanie mobilne? Te pytania najprawdopodobniej zostaną bez odpowiedzi, ale my możemy już czekać na to, co nam powie Cortana. Korzystacie w ogóle z asystentów głosowych?

Motyw