cyanogenmod-on-hand

 

Istnieje wiele powodów, dla których użytkownicy smartfonów z Androidem wgrywają do swoich urządzeń Custom ROMy. Część z nich oczekuje zwiększonej wydajności systemu i gier, część oczekuje lepszego wyglądu, zaś jeszcze inni chcą mieć więcej sposobów na dopasowanie smartfonu do własnych potrzeb.

Naprzeciw takim osobom wychodzi grupa developerów tworząca najbardziej znaną nieoficjalną dystrybucję Androida: CyanogenMod Team. ROM ich autorstwa cechuje się dużą ilością dodatkowych opcji niespotykanych w oficjalnym oprogramowaniu oraz poprawioną dużą ilością błędów.

Mimo to, grupa nie spoczywa na laurach i przyczynia się do stworzenia jeszcze lepszego środowiska związanego z ROMem. Właśnie opublikowano post na stronie projektu, mający na celu dać użytkownikom świadomość o możliwości zgłaszania błędów, proponowania nowych funkcji czy też proszenia o wsparcie dla nowych modeli. Główną ideą ma być jeszcze lepsza komunikacja użytkowników i osób tworzących CyanogenModa.

Jeżeli zatem macie jakiekolwiek problemy lub pytania związane z dystrybucją Androida od CM Team, udajcie się tutaj.

Jak uważacie: czy taka współpraca wyjdzie projektowi na dobre, czy tylko spowoduje wzrost liczby pytań o pomoc oraz chaos?

źródło: androidspin, cyanogenmod

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.