Sony może szykować odpowiedź na Xbox Game Pass Microsoftu

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Xbox Game Pass to obecnie najlepsza usługa ciągle zapewniająca graczom szeroki wybór gier. Microsoft dba o to, żeby w abonamencie pojawiały się jak najlepsze tytuły, czego efektem jest między innymi pojawienie się w dniu premiery gry Outriders, która między innymi dzięki temu osiągnęła sukces. Wydaje się, że Sony pragnie stworzyć własny wariant usługi abonamenckiej, o czym wspomina jeden z twórców God of War.

Sony myśli o stworzeniu konkurencji dla Xbox Game Pass

Sony Game Pass

Do tej pory Sony miało zupełnie inne podejście niż Microsoft. Japońska firma koncentrowała się głównie na produkcjach ekskluzywnych, które w zdecydowanej większości przypadków osiągały duży sukces. Jeden z twórców God of War, David Jaffe, twierdzi jednak, że Sony planuje zmienić podejści i stworzyć własną odpowiedź na Xbox Game Pass. Podczas swojego streama na YouTubie developer stwierdził, że jest wielkim fanem abonamentu od Microsoftu, który okazał się wielkim sukcesem na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Sony planuje stworzyć własną alternatywę. Deweloper nie wie jednak, w jakiej formie Japończycy będą planowali własny abonament. Pojawienie się konkurencji dla Xbox Game Pass na pewno sprawi, że skorzystają na tym w dużej mierze gracze. Obydwie firmy będą musiały starać się o nowych użytkowników, a najlepszym sposobem na to będzie dodawanie coraz lepszych gier do abonamentów.

Zobacz także: ZTE Axon 30 Ultra pokaże niemalże idealny zestaw aparatów za niemałą kwotę

Jeżeli informacje, które posiada David Jaffe okażą się prawdziwe, to możemy mieć do czynienia ze zmianą na rynku konsol. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że Microsoft opiera swoją strategię właśnie na Xbox Game Pass, które coraz częściej oferuje kapitalne gry na premierę. Pozostaje jednak pytanie, czy jeśli Sony zdecyduje się na stworzenie własnej usługi, to czy będzie ona dostępna od razu we wszystkich krajach. Przypomnijmy, że PlayStation Now nadal nie jest oficjalnie wspierane w Polsce. Miejmy jednak nadzieję, że jeśli pojawi się odpowiedź Sony na Xbox Game Pass, to będzie ona oficjalnie na całym świecie. Trzeba przyznać, że przyszłość w świecie gier zapowiada się niezmiernie ciekawie.

Źródło: Gamesradar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy