Czwartkowy wieczór niemiło zaskoczył wielu użytkowników mediów społecznościowych – nastąpiła awaria Facebooka, Messengera i Instagrama. Próby uruchomienia stron i aplikacji związanych z Facebookiem kończyły się wyświetleniem komunikatu o błędzie.

Wieczorna awaria Facebooka, Messengera i Instagrama

awaria facebooka i messengera
źródło: DownDetector

Niedziałający Facebook, Messenger i Instagram – właśnie z taką sytuacją zetknęli się internauci z Polski w czwartek wieczorem. Problem dotyczył również innych witryn i usług należących do Facebooka i występował zarówno w przeglądarkach internetowych, jak i aplikacjach mobilnych.

Awaria nastąpiła ok. godziny 23:30. Próba wejścia na stronę Facebooka czy Instagrama kończyła się wyświetleniem komunikatów o błędzie. Nie dało się również odświeżyć aplikacji mobilnych, załadować nowych postów czy komentarzy. Wiadomości wysłane na Messengerze nie docierały do rozmówców. Na szczęście po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy – miejmy nadzieję, że utrudnienia były jedynie chwilowe.

Czytaj także: W bibliotece GeForce NOW pojawiły się nowości – oto ich lista

Skalę awarii pokazują zgłoszenia w serwisie DownDetector. Przez cały dzień liczba zgłaszanych problemów z Facebookiem była niemalże zerowa. Tuż przed godziną 23:30 w serwisie pojawiło się ponad 20 tysięcy raportów o problemach z portalem.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.