XperiaZ3Plus-Press-02-970-80

 

Rosnąca wydajność procesorów mobilnych nosi za sobą również wzrost temperatury wydzielanej przez coraz szybsze układy. Jest to bardzo ważne, gdyż telefon ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Dlatego pierwsze doniesienia, że najnowszy flagowy procesor firmy Qualcomm ma skłonności do uzyskiwania wysokich temperatur, budziły wśród nas wiele obaw. Potwierdził to np HTC One M9, który przed wydaniem aktualizacji nagrzewał się do ponad 55 stopni Celsjusza.

 

W Japonii do sprzedaży trafił kolejny smartfon Sony Xperia Z4, który w Europie dostępny będzie pod nazwą Xperia Z3+. Japoński koncern pomimo problemów Snapdragona 810 postanowił go jedna wykorzystać.

 

Xperia-Z4-twitter_2-640x454

 

Sprzedaż dopiero co ruszyła a na Twitterze producenta pojawiło się wiele wpisów o bardzo wysokiej temperaturze osiąganej przez Z4. Screeny z programu CPU-Z pokazują temperatury sięgające niemal 70 stopni! W dodatku wydajność urządzenia w Antutu Benchmark plasuje się na poziomie 41000-45000 punktów co daje prawie 10 tys punktów mniej niż np. HTC One M9.

 

Xperia-Z4-CPUz

 

Warto też wspomnieć, że nawet chiński operator NTT Docomo na swoich stoiskach ostrzega o nagrzewaniu się urządzeń z procesorem Snapdragon 810.

 

Xperia-Z4-docomo-retail

Możemy przypuszczać, że Sony w kolejnych aktualizacjach usprawni throttling procesora. Być może nie on jeden jest winowajcą tak wysokich temperatur. Nasuwa się jednak pytanie, czy Xperia Z3+ także będzie posiadać podobne problemy? W zimowe mroźne wieczory będziemy mogli przytulić się do swojego telefony i się ogrzać.

 

Źródło: xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski