zte-star-3-renders-leaked-02

Kilka dni temu do Sieci trafiły zdjęcia nowego modelu ZTE jakim jest Star 3. Dziś pojawiły się nowe plotki i jeśli im zawierzać będzie to pierwszy smartfon wyposażony w wyświetlacz 4K oferujący wręcz minimalistyczne ramki i kładący konkurencję na kolana w liczbie PPI. Tylko czy 4K w telefonie to nie przelewki?

 

Podążając za plotkami, które dotarły do nas z Chin możemy stwierdzić, że to właśnie firma ZTE będzie mogła jako pierwsze rozpocząć sprzedaż smartfonów z ekranami o rozdzielczości 4K. Star 3 ma być wyposażony w 5,5 calowy wyświetlacz, którego rozdzielczość 2160×3840 pikseli ma dać obłędny wynik w wysokości 806 PPI. Dodając do tego ramki szerokości 0,55 mm możemy być pewni, że ekran będzie sprawiać piorunujące wrażenie.

 

zte-star-3-renders-leaked-03

 

Plotka również głosi o zastosowaniu panelu TFT ze specjalną krystaliczną strukturą, która pozwoli zredukować zużycie energii i poprawi wytrzymałość ekranu.

 

Pozostaje czekać na informacje na temat wykorzystanych podzespołów, ceny czy daty premiery. Chociaż do tego ostatniego możemy przypuszczać, że ZTE Star 3 pojawi się dopiero w 2016 roku. Niemniej jest to smartfon, który wywoła sporo zamieszania na rynku. O ile ekrany 2K są coraz powszechniejsze, o tyle ich energożerność nie przekonuje do siebie kupujących. Wystarczająca ilość energii pozwalająca na komfortową pracę będzie chyba największym wyzwaniem dla producentów.

 

zte-star-3-renders-leaked-01

 

Warto więc postawić pytanie czy przy wielkości ekranu rzędu 5,5 cali zauważymy znaczące różnice pomiędzy 2K a 4K? Z pewnością zestawiając te dwie rozdzielczości z Full HD da się wyłapać kilka szczegółów, ale to wciąż nie są wystarczająco duże ekrany.

 

Technologia idzie naprzód pełną parą. Niedawno taka rozdzielczość pojawiła się w telewizorach, a już wkrótce dzięki firmie Sharp zagości ona na smartfonach. Miejmy jednak nadzieję, że ZTE odpowiednio zadba o pojemność baterii, bo krystaliczna struktura ekranu może tutaj nie wystarczyć.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.