tumblr_npb4hbx83l1skm0sgo1_1280

 

Smartwatche nie są tak starym wynalazkiem stąd też tytuł może Was zdziwić. Jak można stworzyć coś na nowo skoro jeszcze obecna wersja nie zostala w pełni rozwinięta? Otóż identycznie jak w przypadku smartfonów: rozebrać wszystko na części pierwsze i pozwolić użytkownikowi złożyć zestaw pod swoje wymagania.

 

Dobrze kojarzycie projekt Ara – Phonebloks mają wiele wspólnego z wielkim pomysłem Google. To właśnie ta firma wyszła z inicjatywą stworzenia modularnego smartfonu, a od pewnego czasu postanowiła zabrać się za smartwatche. Już pewien czas temu informowaliśmy Was o tym, a teraz docierają do nas kolejne nowości.

 

tumblr_inline_npb3ljF5GZ1t1hvgp_500

 

Pierwszą jest oczywiście tytulowy Qualcomm, który będzie dostarczał do modularnych smartwatchy układ Snapdragon 400 mający stanowić serce i podstawę dla wszystkich inteligentnych urządzeń noszonych, które będą składać się właśnie z bloczków. Całość ma pracować na bazie Androida Lollipop, który odpowiednio zmodyfikowany pozwoli na modyfikowanie modułów bez konieczności wyłączania urządzenia.

 

 

W standardzie każdy dostanie jednostkę centralną z procesorem, modułem Bluetooth, WiFi, czujnikiem ruchu, mikrofonem oraz oczywiście akumulatorem. Jakie będą dodatkowe moduły? To już zależy tylko i wylącznie od pomysłu firm trzecich. Phonebloks stawia tylko jedno wymaganie: niskie zużycie energii. Tym samym zapewne pojawią się pulsometry, dodatkowe akumulatory, głośniki, moduły płatności i wiele, wiele więcej. Ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia.

 

Sprzedaż rozpocznie się już niedługo (najprawdopodobniej poprzez Kickstartera) i dostępne będą dwa rodzaje tarcz: kwadratowa oraz okrągla. W przedsprzedaży pojawi sie jedynie ta druga wersja. Z jakich modułów złożylibyście swojego smartwatcha?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.