ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HarmonyOS 3.0

HarmonyOS zmierza na Kirina 710? – to bardzo ważne dla Huaweia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei ma wkrótce rozpocząć aktualizację swoich smartfonów z systemem HarmonyOS. Nowy przeciek sugeruje, że firma będzie wprowadzać swój autorski system operacyjny do urządzeń z procesorem HiSilicon Kirin 710 i wyższych. Kluczowy jest jednak ten najniższy układ — jest to bowiem jedyny autorski procesor giganta, do którego ten ma stały dostęp po wprowadzeniu sankcji ze strony USA. Może i jest to średniak sprzed kilku lat, ale przy okazji jest kluczowy dla przyszłości firmy.

Huawei wyda HarmonyOS dla Kirina 710

Huawei wyda HarmonyOS dla Kirina 710

Według postu użytkownika 长安数码君 na Weibo Huawei wyda aktualizację do HarmonyOS dla urządzeń napędzanych przez procesory takie jak Kirin 810, Kirin 820, Kirin 820E, Kirin 980, Kirin 990, Kirin 985, Kirin 9000. Innymi słowy, każdy układ powyżej SoC Kirin 710 może mieć zagwarantowaną aktualizację do HarmonyOS. Teraz jednak okazuje się, że układ ten również ma zostać uwzględniony w planach aktualizacji giganta. Już wcześniej zapowiadano, że chiński gigant technologiczny obejmie aktualizacją 200 mln smartfonów. 

Zobacz też: Uruchom aplikacje Androida na Windows 10 bez telefonu. Szybko i łatwo

Źródło podaje także, że Huawei woli początkowo skupić się na urządzeniach, które zostały wykluczone z dostępu do usług Google. To jak najbardziej ma sens, ponieważ smartfony te często są traktowane jako urządzenia gorszej kategorii. Czy słusznie? W żadnym wypadku. Znaczną większość niezbędnych aplikacji można znaleźć w Huawei AppGallery lub naszym własnym sklepie z aplikacjami. Należy jednak przyznać, że niektórych pozycji wciąż brakuje. Natomiast część z nich wymaga dostępu do usług Google w celu poprawnego działania. Jednak przejście na zupełnie nowy system operacyjny powinno zmienić podejście i to zarówno samych konsumentów, jak i wielu twórców aplikacji.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy