Coraz więcej osób korzysta z mediów społecznościowych jedynie za pośrednictwem dedykowanych aplikacjach na smartfonach. Dlatego też, mimo iż awaria Facebooka rozpoczęła się już wczoraj po południu, to niewiele osób zdaje sobie z niej sprawę. Rzecz wygląda następująco: Facebook, Messenger i Instagram nie działąją jeśli chodzi o dedykowane strony Internetowe i aplikacje webowe. Co ciekawe tego typu problemów nie ma WhatsApp. Najwyraźniej portal społecznościowy nie poszedł jeszcze zbyt daleko z integracją zakupionego kilka lat temu komunikatora. 

Facebook nie działa – awaria w Polsce

Facebook nie działa - awaria w Polsce

Kolejną istotną kwestią jest ta, że awaria zdaje się dotyczyć jedynie naszego kraju. W żadnych innych państwach nie zgłoszono żadnych problemów. Co ciekawe podobne wydarzenie miało mieć miejsce około sześciu dni temu, a dokładniej 25 lutego. Sam jednak nie miałem okazji go doświadczyć. Bardzo więc możliwe, że i ta awaria nie dotyczy całego kraju. Jak na razie wiadomo jedynie, że najwięcej zgłoszeń pochodzi z Warszawy, Poznania, Trójmiasta i Wrocławia. Sam sprawdziłem działanie portalu na kilku komputerach przez trzech dostawców internetu mobilnego w Lublinie i również mam problem.

Zobacz też: Prawicowy portal społecznościowy Gab zaatakowany – do cyberprzestępców trafiło 70 GB danych

Warto dodać, że poza samą stroną główną nie działają także aplikacje webowe giganta dedykowane twórcom. Strona Facebook Ceator Studio również odmawia działania. Warto dodać, że awaria przybiera różne oblicza. Większości osób strony zwyczajnie nie chcą się załadować. Inni zgłaszają natomiast problemy na etapie logowania. Część osób jest nagle proszona o potwierdzenie swoich danych. Pojawiają się także głosy o nałożeniu blokady z powodu naruszenia standardów społeczności u użytkowników, którzy — jak sami deklarują — nie udzielają się na portalu, a są jedynie biernymi obserwatorami. A jak to wygląda w Waszym przypadku? Czy możecie skorzystać z Facebooka na komputerze?

Aktualizacja:

Facebook zaczął działać na mobilnych przeglądarkach uruchamianych na smartfonach. Co ciekawe te same przeglądarki na komputerze z Chrome OS nie są w stanie otworzyć witryny.

Aktualizacja:

Sporo osób zgłasza, że nie ma problemu z działaniem Facebooka.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.