ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fałszywe aplikacje do blokowania reklam

AdBlock wydaje swoją przeglądarkę na smartfony – koniec z męczącymi reklamami!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
adblock browser przegladarka firefox

Internet to obecnie największe miejsce reklamowe stąd też nie dziwi nas fakt, że również i w jego mobilnej odmianie spotykamy się z coraz większą popularnością różnego rodzaju wyskakujących znikąd grafik, które bardzo irytują i trudno je wyłączyć, aby dostać się do właściwej strony.

Jeżeli zapomnieliście już jak wyglądają reklamy na wszelkiego rodzaju stronach internetowych to wyłączcie AdBlocka – zapewne każdy z Was korzysta lub chociaż zna z ten najpopularniejszy odstraszacz niechcianych promocji. Firma odpowiedzialna za stworzenie go, postanowiła teraz wejść na rynek mobilny i szykuje się do wydania pełnoprawnej przeglądarki na Androida. Już dzisiaj można wziąć udział w beta-testach i pobrać nieskończoną jeszcze wersję programu. Bazuje on na przeglądarce Firefox, ale w wersji pozbawionej wielu funkcji, które autorzy mają zamiar z czasem dodać. Oczywiście blokada reklam, którą można wyłączyć w każdej chwili, nie jest jedynym planowanym dodatkiem. AdBlock zapowiedział, że będzie także możliwość odtwarzania filmów z YouTube bezpośrednio w przeglądarce i one też będą pozbawione materiałów promocyjnych, które coraz częściej pojawiają się przed uruchomieniem właściwego wideo.

Link do pobrania AdBlock Browser (Beta): Klik!

Projekt na bieżąco można śledzić na profilu Google+: Klik!

Aplikację w sklepie Play powinniśmy znaleźć na dniach, gdyż jest w trakcie weryfikacji.

Uważacie, że reklamy faktycznie są dużym problemem w dzisiejszym Internecie? Może jednak macie ulubioną formę promocji w Sieci? Jakie są Wasze sposoby na niechciane grafiki w mobilnej Sieci?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy