Ogłoszono dziś, że koniec innogy go!, czyli wypożyczalni aut elektrycznych, nastąpi w marcu tego roku. Wypożyczalnia działała w Warszawie, ale pojazdy można było też testować w Zakopanem. Okazuje się jednak, że ostatnie miesiące były na tyle niesatysfakcjonujące dla firmy, że nie ma sensu kontynuować jej działalności. Jednak innogy nie zamierza rezygnować z rozwoju elektromobilności i nawiązało partnerstwo z Traficar.

Koniec innogy go!

koniec innogy go!

Pandemia odbiła się na wielu branżach i wygląda na to, że wynajem samochodów jest jedną z nich. Dlatego w marcu już nie będzie można korzystać z samochodów elektrycznych BMW i3, które jeździły po ulicach Warszawy. Koniec innogy go! będzie stopniowy, ponieważ liczba samochodów w Warszawie ma maleć z czasem. W połowie marca w aplikacji nie będzie już żadnych samochodów, które będzie można wypożyczać.

Obserwujemy obecnie rozwój rynku elektromobilności i zaangażowanie miast w niskoemisyjny transport. Niebagatelny wpływ na nasz rodzimy rynek miał projekt innogy go! Nowatorska usługa w postaci elektrycznego car sharingu przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznych środków lokomocji. Niestety na przełomie ostatnich miesięcy rynek motoryzacyjny i flotowy w naszym kraju wyraźnie odczuł skutki pandemii koronawirusa. Wyniki w branży wynajmu aut w ostatnich trzech kwartałach znacząco spadły ze względu na ograniczone możliwości i potrzeby przemieszczania się. Uniemożliwiło to dalszy rozwój naszego innowacyjnego projektu i realizację założeń, dlatego też podjęliśmy decyzję o jego zakończeniu.

Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility z innogy Polska

Zobacz też: Hakerzy zaatakowali CD Projekt – mają żądania, ale firma nie chce ich spełnić.

Innogy nie zamierza jednak całkowicie rezygnować z rozwoju rynku elektromobilności. Firma podpisała list intencyjny z Traficar. Szczegóły współpracy dalej są jeszcze ustalane, ale ma ona polegać m.in. na udostępnieniu  infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych zasilanych zieloną energią.

Źródło: innogy informacja prasowa