Podczas globalnej premiery smartfona Mi 11 Xiaomi zaprezentowało także telewizor Mi TV Q1 75″. Pojawiła się również wyjątkowa wersja Mi Electric Scooter Pro 2, czyli hulajnogi od chińskiego producenta. Jej wizerunek nawiązuje do zespołu, który bierze udział w wyścigach Formuły 1.

Nowy telewizor i wyjątkowa wersja hulajnogi Mi Electric Scooter Pro 2, czyli nowości Xiaomi

Mi TV Q1 75″ posiada ekran QLED o rozdzielczości 4K UHD. Jego kąt widzenia wynosi 178 stopni. Telewizor ma również 192 strefy pełnego, dynamicznego lokalnego przyciemniania matrycy, dzięki czemu osiąga współczynnik kontrastu 10 000:1. Mi TV Q1 75″ obsługuje Dolby Vision oraz HDR10+, a jego częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Nie zabrakło portów HDMI 2.1 i sześciu głośników (dwa wysokotonowe i cztery niskotonowe) o mocy 30 W, jak również Dolby Audio i DTS-HD. Telewizor pracuje pod kontrolą systemu Android TV.

Mi TV robi furorę w Chinach, chcemy oferować ten popularny produkt użytkownikom także w innych krajach – mówi Emory Babb, Product Marketing Manager w Xiaomi. Nowy telewizor współpracuje z Asystentem Google oraz z Amazon Alexa, korzysta też z technologii kropek kwantowych.

Drugie zaprezentowane dziś urządzenie to Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition. Wzornictwo hulajnogi jest ściśle związane z kolorystyką i oznakowaniem bolidów wyścigowych Mercedesa, które pojawiają się na wyścigach Formuły 1. Maksymalna prędkość hulajnogi to 25 km/h. Pojazd może przejechać do 45 km na jednym ładowaniu. Model posiada również podwójny układ hamulcowy i pneumatyczne opony amortyzujące wstrząsy.

Czytaj także: Nintendo chce, aby na jeden dom przypadało więcej, niż jeden Switch

Xiaomi poinformowało, że ceny Mi TV Q1 75″ będą rozpoczynać się od 1299 euro, natomiast za hulajnogę Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition trzeba będzie zapłacić od 799 euro.

źródło: informacja prasowa