Signal czy Telegram

TikTok nie jest już najpopularniejszą aplikacją, a winowajcą jest… WhatsApp

1 minuta czytania
Komentarze

Miano najpopularniejszej aplikacji na świecie od długiego czasu należało do TikToka. Program był bardzo chętnie pobierany zarówno ze Sklepu Play, jak i App Store. Tak naprawdę nadal jest, ale w międzyczasie pojawiła się popularniejsza propozycja. Po piętach depcze jej kolejny program, a wszystko to przez tytułowego WhatsAppa. Przynajmniej tak wynika z analizy firmy SensorTower, która regularnie przygotowuje zestawienia najpopularniejszych aplikacji mobilnych.

Telegram i Signal ze znaczącymi wzrostami popularności – TikTok opuszcza fotel lidera

telegram whatsapp signal tiktok najpopularniejsza aplikacja

Telegram zajmuje pierwsze miejsce z 63 milionami instalacji, TikTok jest zepchnięty na drugie (62 miliony), podczas gdy na trzecim pojawia się Signal. Takie wyniki odnoszą się do stycznia i oczywiście wykluczają gry. Mówimy o samych aplikacjach użytkowych. Zapewne już doskonale wiecie, skąd takie, a nie inne zestawienie. Wszystko wynika ze zmian dotyczących prywatności, które chce wprowadzić WhatsApp, a raczej Facebook. Użytkownicy powiedzieli dość i lawinowo zaczęli sprawdzać nowe, proste komunikatory – siłą rzeczy wybór padł na Signal lub Telegram. Jak widać, ten drugi okazał się popularniejszy. Sam Telegram urósł w rok niemalże 4-krotnie. Z kolei Signal w grudniu nie pojawiał się w ogóle w pierwszej dziesiątce w żadnej z powyższych kategorii.

Zobacz też: Sony nie zwiększy produkcji PlayStation 5 – firma zgłasza problemy identyczne do koncernów motoryzacyjnych.

Tym sposobem teraz przed Telegramem i Signalem ogromne wyzwanie, aby utrzymać świetne wyniki. Lada moment miały wejść w życie nowe zasady na WhatsApp, choć firma skutecznie odsuwa nieuniknione w czasie, aby… wyciszyć temat? Dajcie znać, który program z TOP10 sprawdziliście w styczniu i dołożyliście swoją cegiełkę do powyższych wyników.

Źródło: Gizchina

Motyw