ZTE, to jeden z najbardziej niedocenianych i często zapominanych producentów smartfonów z Androidem, a tymczasem stara się wybiec przed szereg i jeszcze przed zbliżającymi się targami Mobile World Congress prezentuje dwa nowe urządzenia z „zielonym systemem” w wersji Ice Cream Sandwich. Urządzania noszą tajemnicze nazwy PF200 i N910. Pierwszy z nich będzie wyposażony w procesor o taktowaniu 1,2GHz, zaś drugi będzie posiadał nieco mocniejsze, bo 1,5GHz serce. Oba telefony będą wspierały technologię LTE.

PF200 będzie ponadto posiadać: wyświetlacz o rozdzielczości qHD (540×960) i przekątnej równej 4.3 cala, tylną 8MP kamerę oraz przedni aparat o rozdzielczości 2MP, obsługę sieci GSM i UMTS, bluetooth w wersji 2.1, wsparcie dla technologii NFC i DLNA. Zdjęcie PF200 poniżej:


N910 będzie obsługiwał standard CDMA/EVDO, a ważniejszymi szczegółami technicznymi dotyczącymi tego modelu są: wyświetlacz o nieznanej przekątnej i rozdzielczości WVGA (800×480) oraz 5MP kamera z lampą flash i wsparcie technologii DLNA. Oba smartfony będą wyposażone w przednie kamery do wideo-rozmów, które będą zdolne nagrywać obraz w „Full HD” (1080p). Niestety, ze względu na brak obsługi europejskich standardów telekomunikacyjnych model N910 nie będzie wypuszczony na rynek europejski. Grafika prezentująca N910 poniżej: 

Podczas zeszłorocznych tragów, ZTE zostało bardzo dobrze przyjęte, a jego stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko osób orientujących się w branży oraz mediów, ale także potencjalnych klientów szukających sprzętu o rozsądnej cenie i przyzwoitych parametrach. Czy w tym roku ZTE również będzie docenione? Odpowiedź poznamy już pod koniec marca.

źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz