Note 2

 

Galaxy Note 2 niedługo będzie obchodził swoje trzecie urodziny. Jak na smartfona, który brany jest jeszcze pod uwagę w aktualizacjach to naprawdę pokaźny wynik i może pokazać konkurencji, co to znaczy dbać o klienta. Niestety, ale po wielkich zapowiedziach pojawiły się także informacje mówiące o braku Lollipopa na trzyletnim flagowym phablecie Samsunga.

 

Jednak pamiętacie od czego zaczęła się ta cała historia? Od Polaków, gdyż to nasz oddział jako pierwszy (w lutym) zapowiedział na Twitterze, że Galaxy Note 2 będzie posiadał Androida 5.0 Lollipop. Niestety, niedawno Samsung Gulf zmienił nastawienie posiadaczy tego phabletu. Tym razem, na szczęście, mamy bardzo dobre informacje. Tym razem duński oddział koreańskiej firmy powiedział wprost:

 

 

W wolnym tłumaczeniu, mowa jest o tym, że każdy kraj sam decyduje o aktualizacjach, a to oznacza, że zarówno w Danii jak i w Polsce Galaxy Note 2 będzie posiadał Androida 5.0 Lollipop. Tym samym możemy spodziewać się, że jedynie wersja z Exynosem będzie mogła cieszyć się z Lizaka. Oczywiście jest to tylko przypuszczenie, że to kolejny atak w stronę Qualcomma i być może modele ze Snapdragonem 600 również będą cieszyć się z najnowszej wersji Zielonego Robocika.

 

W takim razie Samsung znowu może osiągnąć status jednego z najlepszych producentów w kwestii aktualizacji. Galaxy Note 2 aktualizowany jest od blisko trzech lat, kiedy to ten model pamięta nawet Androida 4.1 Jelly Bean, a w zeszłym roku otrzymał aktualizację do KitKata.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.