Formuła Smartfon

 

Na konferencji prasowej Play zaprezentowano nowe oferty abonamentowe o nazwie Formuła Smartfon. Głównymi cechami nowych taryf jest nielimitowany internet oraz trochę inne podejście do roamingu.

 

Formuła Smartfon

 

Oferta Play bazuje na standardzie „im więcej płacisz tym więcej masz bez limitu”.  Ceny abonamentów zaczynają się od 9,90 w ofercie Tylko SIM oraz 29,99 z telefonem. Standardowo w każdym abonamencie mamy za darmo połączenia i smsy do Play oraz pakiet internetowy od 250 MB do nielimitowanego internetu w abonamencie 69,99 (99,99 z telefonem). Wraz ze wzrostem abonamentu otrzymujemy nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci. Na pół roku w każdym abonamencie otrzymujemy Nielimitowany Internet. Po tym okresie usługa kosztuje 29,99 zł.

Niestety jak to zwykle bywa słowo nielimitowany jest nadużywane. Prędkość przesyłu danych spada do 1 Mb/s po przekroczeniu 10 GB transferu.

 

Formuła Smartfon

 

Ciekawe jest podejście operatora do roamingu. W dwóch najdroższych abonamentach dostępne są pakiety roamingu w Unii Europejskiej. W ramach pakietu możemy odpowiednio przez 60 lub 30 dni korzystać z darmowych połączeń, wiadomości SMS i MMS. Pakiet jest rozciągnięty na całą umowę.

 

Nowa oferta może być ciekawa dla osób korzystających intensywnie z internetu w smartfonie. Prędkość 1 Mb/s pozwala na dość wygodne korzystanie z sieci. Jednak czy dopłata 30 zł to nie za dużo?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski