Na styczniowych targach CES Motorola ogłosiła podpisanie umowy o współpracę z potentatem rynku procesorów- Intel. Jak się okazuje na pierwsze rezultaty nie musieliśmy długo czekać, spodziewamy się, że już w Barcelonie, na targach MWC zostanie zaprezentowane ich wspólne dziecko.

Możemy opierać się jedynie na plotkach, ale wysoce prawdopodobnym wydaje się, iż nowa Motorola pracować będzie w oparciu o SoC Intel Medfield Z2460, w skład którego wchodzi jednordzeniowy procesor x86 Saltwell o taktowaniu 1,6 GHz i doskonale znane GPU PowerVR SGX540. Jak możemy wywnioskować z zaprezentowanego przez portal Pocketnow zdjęcia urządzenie wyposażono w Androida 4.0, natomiast wzorem Galaxy Nexus zabraknie przycisków, czy to fizycznych, czy dotykowych, w ich miejsce pojawią się ikony umiejscowione na dole ekranu. Mocną stroną smartfona ma być aparat fotograficzny mogący wykonać nawet 15 zdjęć na sekundę w trybie burst.

Motorola w zakresie procesorów wykorzystywała do tej pory rozwiązania różnych firm, najczęściej Texas Instruments. Powyższe urządzenie jest poniekąd prezentacją przyszłości produktów tej firmy- nowy partner, nowa architektura jednostki centralnej. Medfield wydaje się być interesującą konstrukcją, mimo jedynie pojedynczego rdzenia przewyższa wydajnością, w pewnych zadaniach, dwurdzeniowe procesory ARM. Patrząc przez pryzmat powyższego prezentacja omawianego urządzenia będzie niewątpliwie ciekawym momentem Barcelońskich targów.

Źródła: pocketnow.com, androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Bialic