Czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania i metalowa obudowa? Sony wciąż zaskakuje

Newsy

Sony-Xperia-Z4

 
Jeszcze wczoraj wszyscy byliśmy pewni, że kolejny flagowiec od Sony nie przyniesie znaczących nowości. Oklepany design chyba wszystkim już się przejadł nie wspominając o nakładce.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 
Z najnowszych doniesień wynika, że producent nie ujawnił jeszcze wszystkiego, co może dla nas szykować. Po pierwsze, prawdopodobna jest zmiana materiału z jakiego zostanie wykonany smartfon. Zamiast charakterystycznego szkła i metalowej ramki będzie jednolita, aluminiowa bryła. Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale chyba bardziej możliwe jest delikatne odświeżenie designu i zbliżenie go do np. Huaweia P8 czy Galaxy S6.

 
Drugą, zdecydowanie ciekawszą zmianą będzie umieszczenie w Z4 czytnika linii papilarnych. O ile obecnie stało się to normą we flagowych urządzeniach, tyle umiejscowienie skanera wydaje się dosyć nietypowe. Sony postanowiło zatopić go w przycisku zasilania i potencjalnie ma to działać na podobnej zasadzie jak w Iphonie. To z pewnością wygodne rozwiązanie, które pozwoli na szybsze wykonywanie płatności i łatwiejsze odblokowywanie uśpionego urządzenia. Podoba Wam się takie rozwiązanie?

 

z3

Źródło: Sony


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x