ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania i metalowa obudowa? Sony wciąż zaskakuje

Autor: Dawid Przewoźnik Kategoria: Newsy
Sony-Xperia-Z4

 
Jeszcze wczoraj wszyscy byliśmy pewni, że kolejny flagowiec od Sony nie przyniesie znaczących nowości. Oklepany design chyba wszystkim już się przejadł nie wspominając o nakładce.

 
Z najnowszych doniesień wynika, że producent nie ujawnił jeszcze wszystkiego, co może dla nas szykować. Po pierwsze, prawdopodobna jest zmiana materiału z jakiego zostanie wykonany smartfon. Zamiast charakterystycznego szkła i metalowej ramki będzie jednolita, aluminiowa bryła. Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale chyba bardziej możliwe jest delikatne odświeżenie designu i zbliżenie go do np. Huaweia P8 czy Galaxy S6.

 
Drugą, zdecydowanie ciekawszą zmianą będzie umieszczenie w Z4 czytnika linii papilarnych. O ile obecnie stało się to normą we flagowych urządzeniach, tyle umiejscowienie skanera wydaje się dosyć nietypowe. Sony postanowiło zatopić go w przycisku zasilania i potencjalnie ma to działać na podobnej zasadzie jak w Iphonie. To z pewnością wygodne rozwiązanie, które pozwoli na szybsze wykonywanie płatności i łatwiejsze odblokowywanie uśpionego urządzenia. Podoba Wam się takie rozwiązanie?

z3

Źródło: Sony

Sprawdź najnowsze wpisy