Nokia kupuje… Alcatela! Czy tak Finowie chcą ominąć umowę z Microsoftem?

Newsy

Photo illustration of a woman holding a smartphone in front of a screen displaying both Nokia and Alcatel Lucent logos in Paris

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Kto by się spodziewał? Firma, która podupadała, została tak naprawdę wyprzedana i porozstawiana w kątach, rozgrabiona przez Microsoft postanowiła sprytnie zagrać i wykupić innego gracza mobilnego rynku. Tym samym możemy powiedzieć, że Finowie wciąż idą po swoje.

 

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Nokia planuje sprzedaż map HERE, aby zainwestować w sieci bezprzewodowe i tym samym zdetronizować Ericssona. W tym celu z pewnością pomoże zakup firmy Alcatel-Lucent, który właśnie został ogłoszony. Finowie wydali na francuską korporację 16,6 miliardów dolarów, co pokazuje również, że Nokia wcale taka biedna nie jest. Oczywiście ten zakup połączony z umową z Microsoftem nie sprawi, że zmieni się nazwa fińskiej firmy – wciąż będziemy mieli do czynienia z Nokią, która teraz skupi się na rozwoju sieci 5G, IoT (Internet of Things), wszelkich chmur, protokołów internetowych i wiele, wiele więcej.

 

Wracając jeszcze na chwilę do map HERE – Nokia zapowiedziała, że nie spieszy się ze sprzedażą i wcale bardzo nie zależy im na tym. Mimo wszystko, dzisiejszy przewodni temat z pewnością zaskakuje. Finowie nie planują swojej przyszłości ze smartfonami czy też tabletami – pójdą po prostu drogą Ericssona, który niegdyś też tak postąpił. Umowa między Nokią, a Alcatelem ma wejść w życie w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

 

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x