ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Mapy HERE na sprzedaż? Nokia szuka chętnego na zakup – potencjalni klienci wytypowani, a wśród nich Mercedes i BMW

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
nokia mapy here offline gps android

Nokia jest idealnym przykładem na to, żeby pokazać jak można z lidera spaść do zera. Najważniejsze oddziały rok temu zostały oficjalnie i w pełni przejęte przez Microsoft, a teraz Finowie postanowili sprzedać swój kolejny sukces.

Zapewne każdy z Was zna mapy HERE i przynajmniej raz z nich skorzystał. Jest to program do nawigacji preinstalowany na każdym smartfonie z Windows Phone, a od stosunkowo niedawna dostępny także dla użytkowników Androida i od marca na iOS. Cieszy się on niemałą popularność za sprawą swoich olbrzymich zalet w postaci bycia darmową i całkiem dobrą nawigacją offline. W takim razie czemu Nokia chce się pozbyć swojego całego dorobku związanego z mapami? Jak podaje Bloomberg, jest to spowodowane tym, że Finowie chcą się w pełni skupić na rozwoju oddziału zajmującego się sieciami bezprzewodowymi. W takim razie ile sobie życzy Nokia za swój sukces? Mowa jest o 2,1 miliarda dolarów, co wydaje się bardzo niską ceną jak zwrócimy uwagę na to za ile Finowie wykupili Navteqa w 2008 roku (8,1 miliarda dolarów). Potencjalni kupcy podobno już są, a wśród nich takie marki jak Uber. Także podobno zainteresowana jest jedna z niemieckich firm motoryzacyjnych, ale nie zostało sprecyzowane która. Być może jest to tytułowy Mercedes, ale także może to być BMW czy też VAG (Volkswagen Audi Group).

Uważacie, że Nokia dobrze postępuje? Na pewno warto sprzedać im mapy HERE i cały dorobek związany z nimi, aby skupić się na czymś innym? Gdzie według Was w takim razie powinno trafić to wszystko, co wypracowali Finowie?

Sprawdź najnowsze wpisy