Rozwiązanie SmartThings Find zostało oficjalnie zaprezentowane przez Samsunga. Jego cel jest prosty – chodzi o umożliwienie użytkownikom łatwego odnalezienia sprzętu elektronicznego, który zgubili. Zlokalizować można urządzenia z serii Galaxy – smartfony, smartwatche, słuchawki oraz tablety. W przyszłości Samsung chce rozwijać usługę i włączyć w nią urządzenia od innych producentów.

SmartThings Find w praktyce

SmartThings Find

SmartThings Find do lokalizowania urządzeń wykorzystuje Bluetooth Low Energy (BLE), a także technologię ultraszerkopasmową (UWB). Dodatkową zaletą jest zastosowanie technologii AR w połączeniu z mapami oraz dźwiękami, które doprowadzają użytkowników do poszukiwanych urządzeń – wyjaśnia Jaeyeon Jung, Vice President, Head of SmartThings Team, Mobile Communications Business w Samsung Electronics.

Po krótkiej rejestracji użytkownicy mogą w łatwy sposób lokalizować swoje urządzenia Galaxy. W przypadku słuchawek można sprawdzić lokalizację każdej słuchawki oddzielnie. Przeszkody nie musi stanowić nawet to, że zagubione urządzenie jest offline. Jeśli wybraliśmy opcję bezpiecznego korzystania ze smartfona lub tabletu Galaxy, umożliwiamy wyszukanie urządzenia innej osobie korzystającej z aplikacji SmartThings. Urządzenie będące offline przez 30 minut wysyła sygnał BLE, który mogą odebrać inne urządzenia. Zgłoszenie zaginięcia przy wykorzystaniu funkcji SmartThings Find powoduje, że każdy smartfon lub tablet Galaxy z włączoną funkcją pomocy w odnajdywaniu zaginionych urządzeń powiadomi serwer Samsunga o lokalizacji zgubionego urządzenia. Serwer natomiast prześle tę informację do właściciela.

Czytaj także: iPhone 13 bez portów – Apple już zrobiło pierwszy krok

Żeby korzystać z funkcji SmartThings Find, należy pobrać aplikację SmartThings lub ją zaktualizować. Jest to możliwe na urządzeniach z Androidem 8 lub nowszym.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.