Bezprzewodowe zarządzanie

Czy zdarzyło się Wam przenosić dane z komputera na telefon lub odwrotnie? Z pewnością tak. A może gdy leżeliście już w łóżku z laptopem, telefon leży gdzieś na półce a wtem przychodzi wiadomość. Jeśli tak to idealnym rozwiązaniem problemów jest bezprzewodowe zarządzanie telefonem. Nie zawsze pod ręką znajdziemy kabel USB a sieci Wi-Fi istnieją już w większości mieszkań. Dziś zaprezentuje wam najlepsze aplikacje umożliwiające połączenie bezprzewodowe z naszym komputerem.

Airdroid

Airdroid
Airdroid
Airdroid3
Screenshot_2015-04-04-16-42-30

Najpopularniejszy i jeden z najlepszych programów do zarządzania telefonem bez podłączania kabla USB. Aplikacja oferuje trzy tryby połączenia. Pierwszy polega na otworzeniu strony internetowej web.airdroid.com i uwierzytelnieniu telefonu za pomocą zeskanowania kodu QR. Drugą metoda nie potrzebuje internetu, wystarczy wpisać w przeglądarkę adres IP smartfona, port aplikacji oraz potwierdzić na smartfonie prośbę o połączenie. Ostatni tryb wymaga od nas założenia konta w serwisie producenta oraz umożliwia komunikacje nawet poprzez sieć komórkową. Funkcjonalność programu jest ogromna. Możemy przesyłać pliki, instalować aplikacje z plików apk, przeglądać zdjęcia, filmy , odtwarzać muzykę jak i wykonywać połączenia oraz odpowiadać na smsy. Nie zabrakło także funkcji tworzenia zrzutu ekranu czy nawet robienia zdjęć ( prędkość podglądu niestety nie zachwyca). Podsumowując jest to prawdziwy kombajn, dzięki któremu możemy spokojnie siedzieć w innym pokoju i zarządzać naszym smartfonem

[app]com.sand.airdroid[/app]

Apowersoft Phone Manager

Apowersoft
Apowersoft
Screenshot_2015-04-04-16-46-15

Airdroid zagarnął większość część rynku jednak nie tylko on jest wart uwagi. Phone Manager firmy Apowersoft stawia na inny format i rozprowadzany jest w formie aplikacji . Aby połączyć smartfon z komputerem musimy zeskanować kod QR tak jak w Airdroidzie lub wpisując wyświetlony na smartfonie kod. Program prawie nie ustępuje funkcjonalnością liderowi. Tu także możemy przesyłać pliki, przeglądać zdjęcia i filmy, instalować aplikacje czy pisać smsy. Dodatkowo mamy opcje tworzenia kopii zapasowej ważnych danych. Program obsługuje także połączenie poprzez USB i w tym trybie dostępne są np zrzuty ekranu jednak podczas testów nie można było się w ten sposób połączyć. Jeśli Airdroid nie przypadnie Wam do gustu Phone Manager powinien spełnić Wasze oczekiwania.

[app]com.apowersoft.phone.manager[/app]

MightyText

MightyText
MightyText
MightyText

Ostatnia aplikacją jaką chciałbym Wam polecić jest MightyText. Program początkowo rozwijany był wyłącznie do pisania oraz zarządzania wiadomościami sms z poziomu komutera. Z czasem zostały dodane kolejne funkcje takie jak przeglądanie zdjęć, przesyłanie plików czy zarządzanie aplikacjami.Niestety brakuje tutaj opcji pobierania dowolnych plików na komputer. Połączenie jest stabilne i szybkie. Dostępna jest także wersja pro umożliwiająca zmianę motywu , planowanie wysyłania sms i kilka innych funkcji. Jest to jednak spory wydatek – 40 dolarów rocznie to zdecydowanie wygórowana cena.

[app]com.texty.sms[/app]

Podsumowanie

Wszystkie trzy aplikacje są naprawdę godne polecenia. Program Phone Manager mógłby działać trochę szybciej jednak nie sprawia to większych problemów. Osobiście używam Airdroida, zapewnia on stabilne połączenie oraz niezawodność a twórcy cały czas ulepszają swój produkt. A to wszystko możemy mieć zupełnie za darmo.

Zapraszam do podsyłania propozycji do kolejnych Fantastycznych trójek na adres [email protected]

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Arkadiusz Melerski