Biały HTC Sensation z Androidem 4.0 w Europie od 1 marca?

2 minuty czytania
Komentarze
htc-sensation-white

Rynkowa premiera HTC Sensation miała miejsce w maju ubiegłego roku. Od tamtego czasu pojawiła się m.in. wersja XE, która powstała przy współpracy z Beats Audio. Okazuje się, że tajwański producent planuje do sprzedaży wprowadzić jeszcze jedną wersję popularnego smartfona. Czym będzie się różnić od wcześniejszych?

Całkiem niespodziewanie, do Internetu wyciekła informacja prasowa, która dotyczyła planowanej premiery nowego modelu telefonu HTC. Sensation Ice White, jak łatwo się domyślić, będzie się różnić przede wszystkim kolorystyką, która może przypaść do gustu osobom uważającym, że ciemne barwy nie są zbyt atrakcyjne wizualnie.

Co wiemy o nowym HTC Sensation? Przede wszystkim zastosowano w nim ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli). Procesor to dwurdzeniowa jednostka, taktowana z częstotliwością 1,2 GHz. Pamięć RAM ma 768 MB, a pamięć wewnętrzna ma pojemność 1 GB. W przypadku aparatu zastosowano matrycę 8 Mpx, pozwalając na nagrywanie wideo w jakości 1080p.

Specyfikacja techniczna jest więc identyczna jak w przypadku pierwszej wersji Sensation. Na czym polega więc różnica? Przede wszystkim, Sensation Ice White ma już w standardzie oferować użytkownikowi możliwość korzystania z Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. System będzie wykorzystywał nakładkę Sense UI w wersji 3.6.

Urządzenie ma trafić do sprzedaży w Europie już 1 marca, a więc za niecały miesiąc. Przy okazji, kolejny raz otrzymujemy zapewnienie, że pozostałe modele Sensation (w tym oczywiście XE i XL) powinny już wkrótce otrzymać aktualizację oprogramowania. Możemy więc przypuszczać, że stanie się to w ciągu dosłownie kilku tygodni po premierze białej wersji Sensation.

Pierwsze reakcje użytkowników są dość przewidywalne. Przede wszystkim, wiele osób dopatruje się sposobu na podsycenie sprzedaży Sensation, zachęcając użytkowników do zakupu najnowszą wersją Androida 4.0 ICS i Sense 3.6. Szkoda, że tajwański producent nie zdecydował się np. na zwiększenie ilości pamięci RAM do 1 GB.

Oficjalne ceny nie są jeszcze znane, ale możemy być pewni, że będą one na podobnym poziomie, jak w przypadku pierwszej generacji Sensation.

źródło: EuroDroid

Motyw