ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Snapdragon 815 jednak nie istnieje

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
Snapdragon

Przecieki oraz plotki są na porządku dziennym w świecie technologii mobilnych. Ludzka ciekawość skłania do poszukiwania informacji na interesujące Nas tematy. Jednak nie zawsze ujawniane informacje są prawdziwe. Tak jest i tym razem.

Po premierze urządzeń z nowym Snapdragonem 810 i jego problemach z nadmiernym nagrzewaniem wielu donosiło, że Qualcomm pracuje już na udoskonaloną wersja układu wyposażoną w ulepszone rdzenie Cortex A72, układ graficzny Adreno 450, obsługę pamięci LPDDRR4 czy LTE kategorii 10. Podawano także, że nowy Snapdragon 815 układ będzie produkowany w procesie 20 nm.

Niestety ale to wszystko okazało się nieprawdą. Starszy Dyrektor ds. PR w Qualcommie oficjalnie ogłosił, że firma nie ma w planach wypuszczenia takiego układu. Praca nad nową jednostką trwa kilka miesięcy. Jedynym bezpośrednim następcą będzie zapowiadany już Snapdragon 820. Nowy procesor będzie oparty o autorskie 64 – bitowe rdzenie Kyro oraz produkowany w procesie technologicznym FinFET. Nie sprecyzowano jednak czy będzie to 14 czy 16 nanometrów.

Mamy kolejny dowód, że nie zawsze możemy wierzyć rozsiewanym plotkom. Nawet informacje od pewnych źródeł nie zawsze się sprawdzają.

Źródło: GsmArena

Sprawdź najnowsze wpisy