HTC-Sensation-XE-Beats-sluchawki

Sensation XE zadebiutował w październiku ubiegłego roku – już wtedy tajwański producent zapowiadał, że smartfon z całą pewnością otrzyma Androida 4.0, będąc dla HTC jednym z kilku priorytetowych model. Kiedy konkretnie można spodziewać się aktualizacji oprogramowania w przypadku tego modelu?

HTC Sensation XE razem z modelem XL są pierwszymi urządzeniami w ofercie tego producenta, które powstały przy współpracy z firmą Monster Beats, czego efektem miały być urządzenia oferujące dźwięk wyraźnie lepszej jakości już w standardzie, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, czy zakupu lepszych słuchawek.

Opinie na temat Sensation XE są mocno zróżnicowane – jedni są zadowoleni z tego, że wreszcie smartfon oferuje naprawdę przyzwoitej jakości dźwięk, inni z kolei uważają, że to po prostu delikatnie zmodyfikowany Sensation z lepszymi słuchawkami, co w efekcie miało stanowić uzasadnienie dla wyraźnie wyższej ceny.

Nie zmienia to postaci rzeczy, że są to aktualnie jedne z topowych modeli w ofercie HTC, co przekłada się na perspektywę szybkich aktualizacji do kolejnych wersji Androida. Od momentu premiery nie pojawiły się żadne oficjalne informacje odnośnie tego, kiedy Sensation XE i XL otrzymają Androida ICS. Trochę więcej dowiadujemy się dzięki ostatniej wypowiedzi HTC na Twitterze.

Jedna z osób, które ostatnio zakupiły HTC Sensation XE zapytała tam, kiedy może spodziewać się aktualizacji oprogramowania. W odpowiedzi nie padły żadne konkretne daty, a jedynie „początek tego roku”. Wygląda więc na to, że najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w pierwszym kwartale, o czym mówiło się w już w wielu plotkach.

Perspektywa otrzymania Androida 4.0 Ice Cream Sandwich wraz z nową wersją Sense UI 4.0 wygląda bardzo interesująco. Większą liczbę szczegółów poznamy najprawdopodobniej w trakcie targów Mobile World Congress, podczas których ma zostać zaprezentowany HTC Ville, będący pierwszym smartfonem HTC z fabrycznie zainstalowanym Androidem 4.0 i najnowszą wersją nakładki Sense.

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula