ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Supernet Video T-Mobile

MultiSIM w T-Mobile, czyli dodatkowy profil eSIM w zegarku – ile to kosztuje?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Od dzisiaj T-Mobile oferuje swoim klientom usługę MultiSIM. Dotychczas tylko użytkownicy korporacyjni mogli korzystać z wirtualnej karty eSIM u magentowego operatora. Teraz się to zmienia i do głównego numeru w T-Mobile także klienci indywidualni mogą dołączyć dodatkowe profile eSIM.

MultiSIM w T-Mobile – jak to działa i ile kosztuje?

Usługa MultiSIM pozwala klientom T-Mobile dołączyć do swojego głównego numeru maksymalnie cztery dodatkowe profile eSIM. W ten sposób użytkownik tworzy własną sieć urządzeń. Dzięki MultiSIM można wykonywać połączenia jednocześnie z wielu urządzeń lub odebrać połączenie przychodzące za pomocą urządzenia, które akurat mamy pod ręką. Przykładowo, rozładował nam się smartfon, ale mamy smartwatch z profilem eSIM – mimo że nie skorzystamy z telefonu, to pozostajemy w kontakcie ze światem.

To więcej, niż zwykłe połączenie zegarka ze smartfonem, w którym smartwatch przejmuje rozmowę z telefonu. Oba urządzenia mają kartę SIM (tyle że zegarek posiada kartę wirtualną) i oba dzwonią jednocześnie. Gdy odbierzemy połączenie na jednym sprzęcie, to na pozostałych jest ono anulowane. Zegarek działa niezależnie od telefonu, ale korzystamy na nim z tego samego numeru i planu taryfowego, które mamy na smartfonie.

Czytaj także: Cinkciarz Pay z Google Pay – nowa metoda płatności dla użytkowników

Obecnie z usługi MultiSIM w T-Mobile mogą korzystać posiadacze smartwatchy Samsung Galaxy Watch3 LTE. Koszt to 9 zł miesięcznie. Żeby skorzystać z usługi, należy skontaktować się z obsługą klienta T-Mobile przez telefon lub udać się do punktu sprzedaży operatora. Magentowy operator zapowiedział, że w przyszłości będą obsługiwane także inne modele urządzeń.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy