Bank Ochrony Środowiska Google Pay

Bank Ochrony Środowiska z Google Pay – kolejny bank do kolekcji

2 minuty czytania
Komentarze

Bank Ochrony Środowiska z obsługą Google Pay to bardzo przyjemna wiadomość, choć na implementację usługi trzeba jeszcze chwilę poczekać. Na to jednak nie trzeba będzie czekać zbyt długo, bo pełna funkcjonalność powinna pojawić się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. To już kolejna instytucja bankowa w Polsce, która zdecydowała się na współpracę z Google w kwestii płatności.

Bank Ochrony Środowiska z Google Pay

Bank Ochrony Środowiska Google Pay

Ostatnio informowaliśmy was o tym, że z Google Pay zdecydowało się korzystać także Peako. Mówimy tutaj o banku, który dość długo się „opierał” przed tym, by zaprosić do współpracy Google. Tymczasem widać, że coraz więcej instytucji bankowych się na to decyduje. Teraz dołączy do nich także Bank Ochrony Środowiska. Ten pozwoli na korzystanie z Google Pay tym klientom, którzy mają karty debetowe lub kredytowe od MasterCard. Sam Bank Ochrony Środowiska ma także w przyszłości wprowadzić możliwość płacenia z wykorzystaniem BLIK-a, choć tutaj nie ma na ten temat konkretnych informacji. Prace są prowadzone, więc trzeba po prostu czekać.

Bank Ochrony Środowiska z Google Pay jest kolejnym bankiem w Polsce, który otwiera się na taką metodę płatności. Wśród banków, które już to oferują są m.in. Alior Bank, Credit Agricole, Idea Bank, ING, mBank, Santander czy Nest Bank. Nie wszyscy jednak zdecydowali się na to, by korzystać z rozwiązania Google. To jest mocno ograniczone w Banku Millennium, gdzie z Google Pay mogą korzystać ci klienci, którzy posiadają karty kredytowe Visa wydane przez Eurobank oraz dodane do G Pay do listopada 2019. Łącznie takich instytucji w Polsce jest teraz 38.

Zobacz też: Xiaomi Mi 11 przyłapany na żywo – będzie hit?

W to wchodzą także Curve czy Revolut. Dalej jednak niektóre z banków powstrzymują się od Google Pay, a mowa tutaj o PKO BP. Nic na razie nie zapowiada tego, by w najbliższej przyszłości się to zmieniło. Choć o Pekao myśleliśmy podobnie, a spotkała nas miła niespodzianka. Może i PKO BP zdecyduje się na taki ruch, na co zapewne czekają klienci banku.

Źródło: Google

Motyw