ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ClockWorkMod Recovery z dotykowym interfejsem

Autor: Rafał Kaczor Kategoria: Newsy
clockworkmod-touch

Osoby, które lubują się w różnorakim modyfikowaniu swoich smartfonów, z pewnością zetknęły się z trybem recovery. Ten fragment systemu pozwala na wgrywanie paczek *.zip, tworzenie backupu danych czy formatowanie partycji w telefonie. Można powiedzieć, że recovery to swoisty synonim słowa „modyfikacje” w systemie Android.

Najbardziej cenione przez użytkowników jest ClockWorkMod Recovery, tworzone z myślą o dużej gamie urządzeń.

Dla wielu osób najpoważniejszą wadą przeróżnych recoveries jest fakt, że nie można ich było dotąd obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego – do poruszania się po menu wykorzystywano najczęściej przyciski głośności oraz klawisze funkcyjne. Powstało co prawda kilka wersji dotykowych, lecz ich dostępność jak i funkcjonalność była dość dyskusyjna.

Naprzeciw oczekiwaniom użytkowników postanowił wyjść developer Koush, który stworzył ClockWorkMod Recovery Touch – czyli najpopularniejsze recovery z dodaną obsługą dotyku. Zostało ono przedstawione na filmie:

Narazie prace są w jeszcze w „powijakach”, w związku z czym są problemy np. z przewijaniem. Koush zapowiedział jednak, iż jest zmotywowany by dopracować swoje dotykowe dziecko, aby było ono w pełni funkcjonalne. Dwie pierwsze wersje ClockWorkMod Recovery Touch zostały opublikowane na profilu Google+ autora: cieszyć się nim mogą już posiadacze Galaxy Nexusa oraz Nexusa S.

Zastosowanie dotykowego ekranu w tym trybie z pewnością uprości jego obsługę i ułatwi modyfikacje, choć z drugiej strony może mieć wręcz fatalne skutki: jeżeli recovery nie będzie obsługiwało również przycisków, to w przypadku awarii wyświetlacza wgranie stockowego ROMu przed oddaniem telefonu np. na naprawę gwarancyjną może zostać poważnie utrudnione.

A Wy, Drodzy Czytelnicy, wolicie starą, sprawdzoną wersję, czy może jednak chcielibyście w końcu „pomacać” swoje recovery? Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami.

źródło: androidspin

Sprawdź najnowsze wpisy