clockworkmod-touch

 

Osoby, które lubują się w różnorakim modyfikowaniu swoich smartfonów, z pewnością zetknęły się z trybem recovery. Ten fragment systemu pozwala na wgrywanie paczek *.zip, tworzenie backupu danych czy formatowanie partycji w telefonie. Można powiedzieć, że recovery to swoisty synonim słowa „modyfikacje” w systemie Android.

Najbardziej cenione przez użytkowników jest ClockWorkMod Recovery, tworzone z myślą o dużej gamie urządzeń.

Dla wielu osób najpoważniejszą wadą przeróżnych recoveries jest fakt, że nie można ich było dotąd obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego – do poruszania się po menu wykorzystywano najczęściej przyciski głośności oraz klawisze funkcyjne. Powstało co prawda kilka wersji dotykowych, lecz ich dostępność jak i funkcjonalność była dość dyskusyjna.

Naprzeciw oczekiwaniom użytkowników postanowił wyjść developer Koush, który stworzył ClockWorkMod Recovery Touch – czyli najpopularniejsze recovery z dodaną obsługą dotyku. Zostało ono przedstawione na filmie:

Narazie prace są w jeszcze w „powijakach”, w związku z czym są problemy np. z przewijaniem. Koush zapowiedział jednak, iż jest zmotywowany by dopracować swoje dotykowe dziecko, aby było ono w pełni funkcjonalne. Dwie pierwsze wersje ClockWorkMod Recovery Touch zostały opublikowane na profilu Google+ autora: cieszyć się nim mogą już posiadacze Galaxy Nexusa oraz Nexusa S.

Zastosowanie dotykowego ekranu w tym trybie z pewnością uprości jego obsługę i ułatwi modyfikacje, choć z drugiej strony może mieć wręcz fatalne skutki: jeżeli recovery nie będzie obsługiwało również przycisków, to w przypadku awarii wyświetlacza wgranie stockowego ROMu przed oddaniem telefonu np. na naprawę gwarancyjną może zostać poważnie utrudnione.

A Wy, Drodzy Czytelnicy, wolicie starą, sprawdzoną wersję, czy może jednak chcielibyście w końcu „pomacać” swoje recovery? Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami.

źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.