ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

W tym roku Samsung wciąż będzie liderem, ale Apple coraz bardziej depcze po piętach

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung logo 11

Rynek mobilnych urządzeń w kwestii „cyferek” to bardzo przewidywalny i stabilny dział do rozmów. Tutaj za sprawą plotek i układów sił ciężko coś lub kogoś przeskoczyć toteż DigiTimes już teraz postanowiło podsumować ten rok pod kątem ilości sprzedanych smartfonów.

Sprawa wygląda bardzo prosto i niewiele zmieni się w stosunku do zeszłego roku kiedy to Samsung wiódł prym sprzedając ponad 317 milionów urządzeń. Oczywiście za Koreańczykami znalazło się Apple, które musiało zadowolić się zyskiem ze 192 milionów iPhone’ów. Jak będzie w tym roku? Niemalże bez zmian w ogólnym rozrachunku, ale Apple zacznie dreptać Samsungowi po piętach. Według DigiTimes Koreańczycy sprzedadzą około 330 milionów smartfonów, a Apple „tylko” 100 milionów mniej. Zdecydowanie większa rotacja może mieć miejsce na dalszych miejscach. Na podium znajduje się jeszcze lenovo (razem z Motorolą), a za nimi walczą łeb w łeb LG, Xiaomi i Huawei, pomiędzy którymi różnice są naprawdę minimalne. W pierwszej dziesiątce znajdziemy także takich producentów jak Microsoft czy tez nawet Oppo.

Także czy jest jakieś zaskoczenie? Niekoniecznie, ale daleko sięgające prognozy mogą przedstawiać już dużo większy nacisk ze strony chińskich producentów na fotel lidera. Chcielibyście detronizacji Samsunga. Jeśli tak to która firma powinna wskoczyć na jego miejsce?

Sprawdź najnowsze wpisy