ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zmiana klawiatury Gboard

Masz wrażenie, że Gboard wygląda nieco… inaczej? Wyjaśniamy co się stało

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google wprowadziło znaczącą zmianę w sposobie wyświetlania w telefonie klawiatury Gboard. Ta aktualizacja dotknęła jak na razie użytkowników wersji beta klawiatury od Google. Ponieważ zmiana ta jest domyślna, niektórzy użytkownicy zostali prawdopodobnie zaskoczeni znacznymi zmianami w aplikacji. Biorąc pod uwagę, że aktualizacja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników testowej wersji programu, to zdziwienie betatesterów może być rozłożone w czasie.

Zmiana klawiatury Gboard

Zmiana klawiatury Gboard
Niestety, nie mam żadnego zrzutu ekranu z poprzednim wyglądem klawiatury

Zmiany te dotyczą przede wszystkim zmiany czcionki klawiszy zarówno w trybie ciemnym, jak i jasnym. Zwiększony został kontrast klawiszy, dzięki czemu są one znacznie wyraźniejsze. Jest to dość istotna zmiana zwłaszcza w przypadku osób ze sporą wadą wzroku. Nowy wygląd udowadnia, że czasami nie trzeba powiększać liter, a jedynie podbić kontrast, aby zwiększyć ich czytelność. Przyznam, że różnica jest naprawdę duża, nawet po zdjęciu okularów. Jeśli jednak komuś nowy tryb nie odpowiada, to bez problemu może go zmienić poprzez zmianę motywu aplikacji. Z drugiej strony niestety, nie udało mi się wśród nich znaleźć odpowiednika poprzedniego wyglądu. Dlatego też nie mogę Wam zaprezentować różnicy pomiędzy poprzednim, a obecnym wyglądem. 

Zobacz też: AirPods Max zaprezentowane – to pokaz siły Apple, a cena zwala z nóg

Jeśli jednak nie jesteście uczestnikami testów beta, a sami chcielibyście poprawić kontrast klawiatury, to dołączenie do nich jest banalnie proste. Wystarczy tylko odnaleźć aplikację Gboard w Sklepie Play. Następne po uruchomieniu jej widoku należy wybrać opcję Dołączam do programu testów beta. Po tym wystarczy wybrać zakładkę Moje aplikacje i zaktualizować klawiaturę. Z nieznanych mi powodów opcja aktualizacji nie pojawiła się na stronie samej aplikacji. Oczywiście istnieje szansa, że nic się nie zmieni. Poprawka ta jest dodawana z poziomu serwera, więc możliwe, że będziecie musieli na nią jeszcze poczekać.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy