Microsoft ogłasza współpracę z m.in. Samsungiem i Dellem – Office oraz Skype na start

Łukasz Pająk Aplikacje 2015-03-23

office microsoft samsung dell

System Windows Phone wciąż zajmuje trzecią pozycję w rankingu popularności dostępnych mobilnych oprogramowań. Niemniej jednak Microsoft nie zapomina, że może także coś ugrać zarówno na Androidzie jak i iOS. Nowa umowa z wieloma producentami z pewnością przypadnie do gustu fanom Office’a.

Gigant z Redmond ogłosił dzisiaj, że razem z Samsungiem, Dellem i wieloma mniej znanymi firmami, będą promować pakiet Office oraz Skype’a na smartfonach oraz tabletach. W jaki sposób? To proste. Nowe urządzenia już po wyjęciu z pudełka i uruchomieniu będą miały na swoim pokładzie takie aplikacje jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote czy też OneDrive. O samym zamyśle usłyszeliśmy już po premierze Galaxy S6 (S6 Edge), który to jako pierwszy mógł pochwalić się nowymi aplikacjami dostępnymi „na dzień dobry”. Oczywiście, jak to bywa z tego typu programami, nie ma mowy o ich usunięciu. To wiąże się z kolejnymi cennymi bajtami, które zostaną na stałe zajęte. Niemniej jednak nie zapominajmy o możliwości „odsunięcia w cień” w Samsungach, które taką możliwość dostały razem z nowym TouchWizem.

W takim razie, czy na smartfonach często korzystacie z tego typu programów? Na tabletach zdaje się to o wiele bardziej wygodne, aczkolwiek czy mniejsze wyświetlacze potrzebują Office’a?

źródło: Android Police • mini21

  Dziwię się Wam trochę… Dostajecie za free calkiem fajny pakiet, a my – użytkownicy „dziecka” MS – Windows Phone – zostajemy z ręką w nocniku. Polityka MS jest jakaś dziwna… Wchodzą w d…. Google na silę, a Google blokuje od któregoś kwietnia Youtube i nie będzie można normalnie używać. I po co mi było zmieniać system….

 • Takaszi

  Jedno słowo
  crapware !!!! naprawdę mam dośc traktowania klientów jak idiotów. Producent „wie lepiej”, jakbym tak uważal to kupił bym sobie jApkofona.

  • Akurat w większości przypadków to producent wie lepiej, leniwemu konsumentowi nie chce się wszystkiego ściągać. Popatrz z tej strony, a nie ze strony geeka modujacego telefon co miesiąc.

 • Eselter

  Office fajna rzecz, ale pewnie to będzie ociężały kombajn.
  Na szczęście jest lekki i darmowy WPS, który radzi sobie doskonale jako zamiennik 😉

 • No tak, Office to tak mało przydatny program, że wszystkim zasyfi pamięć. Chyba najmniej pożyteczna preinstalowana aplikacja. [Sarkazm: mode ON]

  • Takaszi

   Niestety, sarkazm Ci nie wyszedł, napisałeś prawdę :-).

 • christeros

  Super antyreklama Microsoftu… Podpiszmy umowy zapłacimy i każemy instalować nasze aplikacje na siłę u wielkich producentów. Jak Google się wycofuje i pozwala usuwać aplikacje tak drugi się wpierdziela. I tak pewnie w moim przypadku skończy się rootem i wyladowaniem Office w koszu

  • bartez719

   Taką polityke stosuje od dawna. 2 flagi KNOX w S5 Mini i Tab S 8.4 są nabite tylko dlatego , że do usunięćia aplikacji systemowych potrzeba root’a.x