ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jaki edytor tekstu na Androida?

Microsoft ogłasza współpracę z m.in. Samsungiem i Dellem – Office oraz Skype na start

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
office microsoft samsung dell

System Windows Phone wciąż zajmuje trzecią pozycję w rankingu popularności dostępnych mobilnych oprogramowań. Niemniej jednak Microsoft nie zapomina, że może także coś ugrać zarówno na Androidzie jak i iOS. Nowa umowa z wieloma producentami z pewnością przypadnie do gustu fanom Office’a.

Gigant z Redmond ogłosił dzisiaj, że razem z Samsungiem, Dellem i wieloma mniej znanymi firmami, będą promować pakiet Office oraz Skype’a na smartfonach oraz tabletach. W jaki sposób? To proste. Nowe urządzenia już po wyjęciu z pudełka i uruchomieniu będą miały na swoim pokładzie takie aplikacje jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote czy też OneDrive. O samym zamyśle usłyszeliśmy już po premierze Galaxy S6 (S6 Edge), który to jako pierwszy mógł pochwalić się nowymi aplikacjami dostępnymi „na dzień dobry”. Oczywiście, jak to bywa z tego typu programami, nie ma mowy o ich usunięciu. To wiąże się z kolejnymi cennymi bajtami, które zostaną na stałe zajęte. Niemniej jednak nie zapominajmy o możliwości „odsunięcia w cień” w Samsungach, które taką możliwość dostały razem z nowym TouchWizem.

W takim razie, czy na smartfonach często korzystacie z tego typu programów? Na tabletach zdaje się to o wiele bardziej wygodne, aczkolwiek czy mniejsze wyświetlacze potrzebują Office’a?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy