ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Funkcje ekranu S6 Edge

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy
samsung galaxy s6 edge

Ostatnio pokazywaliśmy Wam, że zakrzywiony ekran Samsunga Galaxy S6 Edge wcale nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu telefonu. Wielu użytkowników patrzy na zakrzywiony ekran nowego flagowca Samsunga z nutą sceptycyzmu. Zdaniem części obserwatorów mobilnego rynku jest to po prostu zbędne udziwnienie.

Samsung nieprzypadkowo wygiął krawędź swojego wyświetlacza. Urozmaicenie poza innowacyjnym wzornictwem niesie za sobą także garść bardzo praktycznych funkcji. Pierwszą z nich jest podświetlanie krawędzi ekranu przy np. nadchodzącym połączeniu w przypadku kiedy telefon leży wyświetlaczem do dołu i jest wyciszony.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pP0NOKNLTWE[/youtube]

Kiedy użytkujemy telefon normalnie do naszej dyspozycji będziemy mieli funkcję nazwaną „People Edge”. Polega ona na szybkim dostępie do pięciu ulubionych kontaktów, które pojawią się po „rozsunięciu” z wygiętej krawędzi. „People Edge” umożliwi wysłanie SMSa lub nawiązanie połączenia, a także wyświetli powiadomienie, które ma dla nas któryś z naszych pięciu ulubionych znajomych.

Dla ludzi, którzy lubią być na bieżąco z informacjami ze świata Koreańczycy stworzyli „Information streams”. Niewielki pasek znany z każdego kanału informacyjnego na świecie pojawi się także na boku wyświetlacza Galaxy S6 Edge. Będzie on zdolny pobrać informacje z kilku różnych źródeł póki co będzie to Twitter, Facebook i oczywiście Yahoo, ale zapewne możemy spodziewać się rozwinięcia tej funkcjonalności i poszerzenia możliwych źródeł.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=T5oPq3fDvm0[/youtube]

Ostatnią prezentowaną dzisiaj funkcją jest coś, co w telefonach z Androidem obecne jest prawie od samego początku. Nocny zegar można znaleźć praktycznie w każdym telefonie z Androidem, ale to dzięki zakrzywionemu ekranowi korzystanie z niego nabierze sensu i stanie się naprawdę wygodne. Koreańczycy zapewniają, że funkcja dosłownie minimalnie obciąży baterię urządzenia.

Osobiście dostrzegam pewien potencjał w funkcjach przeznaczonych dla zakrzywionej części ekranu S6 Edge. Przekonały Was zastosowania stworzone przez Samsunga? Może macie jakieś pomysły na inne praktyczne funkcjonalności?

źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy