ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
trendy technologiczne 2021

WiFi 6, 5G, sieć hybrydowa – Eksperci Zyxela przewidują trendy technologiczne na 2021 rok

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Zastanawialiście się, jakie trendy technologiczne będą funkcjonować w 2021 roku? Eksperci firmy Zyxel podjęli się zadania wskazania, jakie zjawiska w świecie nowych technologii będą miały szczególne znaczenie i skupili się na środowisku biznesowym. Wśród wskazanych przez nich kwestii nie mogło zabraknąć WiFi 6 oraz 5G.

Trendy technologiczne, których możemy spodziewać się w 2021 roku – przewidywania

Eksperci firmy Zyxel wskazują, że w przyszłym roku będziemy obserwować następujące trendy:

  • Wi-Fi 6 dla środowisk z dużą liczbą urządzeń – pozwoli to uzyskać odczuwalną poprawę wydajności sieci. Zwiększona ogólna przepustowość w połączeniu ze zmniejszeniem opóźnień w sieci poprawi komfort użytkowników.
  • Sieci oparte na chmurze – rozwiązanie i sposób myślenia w jednym – praca w chmurze pozwala przedsiębiorcom zdalnie zarządzać usługami IT. To szczególnie ważne w czasach, gdy tak często pracujemy zdalnie.
  • 5G – najszybsza autostrada danych – według ekspertów firmy Zyxel, 5G może zrewolucjonizować sieci dla firm. Mniejsze opóźnienia, większa pojemność, lepsza elastyczność i usługi w czasie rzeczywistym – to aspekty, na które warto zwrócić uwagę w przypadku sieci 5. generacji.
  • Sieć hybrydowa jako złoty środek w obliczu pracy zdalnej – zróżnicowana infrastruktura to mniejsze ryzyko awarii sieci. Sieci hybrydowe oferują również większą elastyczność, pojemność, a także lepszą wydajność aplikacji.
  • Bezpieczeństwo i prywatność danych pozostaną priorytetem – cyberprzestępcy nie próżnują, ich działania są coraz bardziej pomysłowe. Małe i średnie firmy w nadchodzącym roku muszą skupić się na bezpieczeństwie sieciowym.

Czytaj także: Google oskarżone o nielegalne śledzenie swoich byłych pracowników

Po pandemii wciąż wiele osób będzie pracowało zdalnie, przynajmniej częściowo. Zapotrzebowanie na dostęp do sieci będzie więc ewoluować. Już teraz jest duże zapotrzebowanie na technologie, wobec których wcześniej wiele osób miało ambiwalentne nastawienie.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy