Rossmann nowa funkcja w aplikacji

Rossmann GO w telefonie – zapłacisz za zakupy w drogerii bez podchodzenia do kasy

2 minuty czytania
Komentarze

Rossmann GO to ogłoszona właśnie nowość w aplikacji mobilnej popularnej sieci drogerii. Program ma pozwolić na płacenie za zakupy w drogeriach w sposób prosty i bezpieczny, bez podchodzenia do kasy. Firma pochwaliła się też inwestycjami w kasy samoobsługowe.

Rossmann GO – jak to działa?

Funkcja Rossmann GO pozwala płacić online za zakupy, które robimy stacjonarnie. Udajemy się do drogerii, wybieramy interesujące nas produkty, a następnie skanujemy je telefonem poprzez aplikację Rossmann PL. Potem płacimy online, pakujemy zakupy do torby i wychodzimy. Nowa usługa pozwala ominąć ewentualne kolejki do kas. Posiadając wspomnianą aplikację na smartfonie, w ogóle nie musimy do nich podchodzić.

Nasi klienci, nawet jeśli robią też zakupy online, ciągle wolą osobiście przychodzić do sklepów, by sprawdzić kolor czy skład produktu, oglądać nowości, wreszcie zasięgnąć porady. Naszym zadaniem jest sprawić, by te zakupy były proste i przyjemne – wyjaśnia Marcin Grabara, wiceprezes Rossmann. Nasuwa się jednak pytanie, skąd obsługa drogerii będzie wiedziała, kto już zapłacił za zakupy przez telefon i może wyjść z nimi poza teren sklepu. Czy nie spowoduje to nieporozumień między klientami a ochroną? W przypadku gdy klient będzie chciał po raz pierwszy skorzystać z opcji Rossmann GO, poprosimy go o podanie kilku danych. Taki jest wymóg Ministerstwa Finansów – a dla nas jest to tez jakaś forma zabezpieczenia -, bo w telefonie nie ma drukarki fiskalnej, paragony w postaci faktur będą przechowywane przez nas w repozytorium (w dowolnym momencie, w razie potrzeby, klient będzie mógł sobie taki paragon wydrukować) – odpowiada nam Agata Nowakowska, rzeczniczka prasowa firmy Rossmann i dodaje, że sieć dysponuje też standardowymi środkami, np. kamerami.

Czytaj także: Getin Mobile i Noble Mobile trafiają do AppGallery – kolejne aplikacje bankowe zasilą HMS

Rossmann poinformował też, że podczas pandemii nie wstrzymał prowadzonych inwestycji. Jedną z nich było wprowadzanie kas samoobsługowych. Teraz znajdują się one w każdej z 1500 drogerii tej sieci.

źródło: informacja prasowa

Motyw