LG-CX2-przod

Dosłownie kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat LG X3, który najprawdopodobniej zadebiutuje w trakcie nadchodzących targów MWC. Jednak to nie koniec nowości, jakie przygotował południowokoreański producent. Co jeszcze może zaprezentować koncern LG?

Zgodnie z informacjami, jakie wypłynęły, LG X3 będzie całkiem interesującym high-endowym smartfonem. Powodów do zadowolenia z całą pewnością dostarczy Android 4.0, a także 4-rdzeniowy procesor. Telefon wyposażony będzie w ekran o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jednak to nie koniec nowości od LG.

Tym razem wyciekły informacje związane z następcą LG Swifta 3D, który na tę chwilę nosi nazwę „CX2”. Smartfon ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor OMAP 4, który będzie taktowany z częstotliwością 1,2 GHz. Z tyłu CX2 zastosowane zostaną dwie kamery z matrycą 5 Mpx. Wbudowana pamięć ma pozwolić na przechowywanie do 8 GB danych (prawdopodobnie z funkcją rozszerzenia pamięci przy pomocy karty microSD). Warto również wspomnieć o obsłudze Bluetooth, DLNA i HSPA.

LG-CX2-tyl

Wyciek informacji wskazuje na to, że rozdzielczość ekranu, ani przekątna nie ulegną zmianie w porównaniu do Swifta 3D. Nadal będzie to więc wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Nowością z kolei jest wykorzystanie wyświetlacza NOVA, który charakteryzuje się przede wszystkim znacznie większą jasnością (700 nit).

Data premiery tego urządzenia nie jest jeszcze znana – najprawdopodobniej poznamy ją dopiero w trakcie barcelońskich targów, które odbędą się w lutym. Źródło przecieku ujawnia, że w momencie, gdy CX2 trafi do sprzedaży, działać będzie pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, co zdecydowanie nie jest dobrą wiadomością.

To właśnie kwestia systemu jest najbardziej niepokojąca. Możemy być niemal pewni, że LG poinformuje o szybkim udostępnieniu aktualizacji do najnowszego Androida 4.0 ICS – jak będzie w praktyce nie wiadomo, jednak dotychczasowe działania tego producenta nie napawają zbyt dużym optymizmem.

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula