Były szef Nokii przechodzi do Qualcomma

Nokia i laptopy – firma jest już gotowa do sprzedaży

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Czy Nokia może uznać miniony rok za udany? Nie do końca. Wszelkie akcje marketingowe mniej lub bardziej pokrzyżowała pandemia. Same produkty również mają swoje problemy, więc po raz kolejny premiera flagowej propozycji musiała zostać przesunięta. Niemniej HMD Global wykorzystuje markę Nokii nie tylko do smartfonów. W tym roku firma zaatakowała w Indiach rynek telewizorów, a teraz jest gotowa, aby przedstawić laptopy. Aż 9 modeli otrzymało stosowny certyfikat i teoretycznie mogą zostać wprowadzone do sprzedaży.

Nokia będzie sprzedawać laptopy

hmd global nokia urodziny

Oto lista laptopów, które pojawią się z marką Nokia na obudowie:

  • NKi510UL85S
  • NKi510UL82S
  • NKi510UL810S
  • NKi510UL165S
  • NKi510UL1610S
  • NKi310UL82S
  • NKi310UL85S
  • NKi310UL42S
  • NKi310UL41S

Niestety, ale w kwestii danych technicznych nie wiemy zbyt wiele na ich temat. Można jedynie próbować odszyfrować powyższe nazwy. NK naturalnie odnosi się do samej marki Nokia. Z kolei część i510 i i310 może odwoływać się do jednostek Intela 10. generacji – odpowiednio i5 i i3. Dalsze oznaczenia mogą odnosić się do konkretnych wersji wyposażenia, różniących się wyświetlaczem lub pamięciami. Tym samym widać, że Finowie zagrają ostrożnie, bez ataku na najbardziej topowe konstrukcje. Ciężko też na tym etapie ocenić, czy HMD Global samo zaprojektowało i stworzyło powyższe modele. Równie dobrze może to być zlecenie dla zewnętrznej firmy, gdzie jedynie ostateczny produkt otrzymuje logo marki.

Zobacz też: Xerox oskarża portale społecznościowe o naruszenie patentów.

Niemniej certyfikaty zostały wydane, więc premiera laptopów Nokii może być tuż za rogiem. O ile grudzień jest tuż za rogiem, a zapowiedzi konferencji żadnej, to… HMD Global może zaskoczyć znienacka. Z racji, że jedynym pewnym krajem w tym wypadku są Indie, to tam forma premier wygląda nieco inaczej. Dlatego niewykluczone, że Nokia jeszcze w tym roku powróci na rynek laptopów. Tak, firma jeszcze przed przejęciami próbowała swoich sił w tej materii, ale jak możecie się domyślać, nie odniosła dużego sukcesu.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy