ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy A12

Samsung Galaxy A12 i A02s zaprezentowane – oto ich specyfikacja, wygląd i cena

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy A12 oraz Galaxy A02s zostały zaprezentowane przez producenta. Co więcej, oba smartfony trafią do Polski w ciągu najbliższych miesięcy. Jednak ich cena pozostaje jeszcze tajemnicą, a przynajmniej w Polsce. Za to możemy przyjrzeć się obu sprzętom z bliska i porównać ich specyfikacje. Wygląda na to, że jest na co czekać, a szczególnie wtedy, kiedy interesuje nas średnia półka. Co takiego przygotował dla nas Samsung?

Samsung Galaxy A12

Samsung Galaxy A12
Samsung Galaxy A12

Pierwszy z zaprezentowanych modeli, czyli Samsung Galaxy A12, pojawić ma się w styczniu 2021 roku. Czyli tak naprawdę za około półtora miesiąca, więc jeżeli ktoś interesował się tego typu urządzeniami ze średniej półki, może warto, żeby chwilę wstrzymał się jeszcze z zakupem. Mówimy tutaj bowiem o średniej półce, choć raczej z gatunku tych niższych. Samsung nie zdecydował się na to, by powiedzieć, jakie procesory znajdą się w nowych modelach, ale w przypadku Galaxy A12 może to być MediaTek Helio P35. Widać też, że producent mocno zainteresował się rozbudowywaniem serii A. Przyszłoroczny model jest następcom Galaxy A11, ale z większym akumulatorem oraz lepszym zestawem aparatów. Jednak jeżeli chodzi o samą cenę, to tutaj nie będzie przesadnie drogo, więc to może cieszyć.

Smartfon dostał ekran Infinity V, czyli ze wcięciem w kształcie kropli wody. W tym modelu możemy także cieszyć się obecnością czytnika linii papilarnych na krawędzi, czego nie będzie oferował już model Galaxy A02s. Na pleckach czekał będzie na klientów zestaw czterech obiektywów, a główna jednostka ma mieć 48 Mpix. Na rynku pojawić ma się kilka wersji, które różniły się będą RAM-em oraz miejscem na dane. Cieszyć może obecność sporego akumulatora, bo 5000 mAh powinno spokojnie starczyć na dwa dni pracy. Cena Samsung Galaxy A12 ma zaczynać się od 179 euro, czyli około 800 złotych. Polskie ceny zapewne poznamy bliżej samej premiery urządzenia w naszym kraju. Wtedy także powinniśmy dowiedzieć się o wadze urządzenia czy jego dokładnych wymiarach.

Specyfikacja Galaxy A12

 • Wyświetlacz: TFT, przekątna 6,5 cala, rozdzielczość HD+
 • Procesor: ośmiordzeniowy (2,3 GHz + 1,8 GHz)
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Pamięć Flash: 64/128 GB z możliwością rozszerzenia do 1 TB z wykorzystaniem microSD
 • Aparat front: 8 Mpix (F2.0)
 • Aparaty tył: 48 Mpix; 5 Mpix (ultraszerokokątny); 2 Mpix (Makro); 2 Mpix (Głębia)
 • Akumulator: 5000 mAh z szybkim ładowaniem 15 W
 • Kolory: Czarny, Biały, Niebieski

Zobacz też: Asystent Google potrafi być denerwujący – oto dlaczego.

Samsung Galaxy A02s

Samsung Galaxy A02s
Samsung Galaxy A02s

Choć model Galaxy A02s ma wiele wspólnego z Galaxy A12, to jest to sprzęt odrobinę gorzej wyposażony. Wyświetlacz pozostaje ten sam, ale mamy już mniej RAM oraz gorszy procesor. Różnicę widać także w aparatach, ponieważ na pleckach znalazło się miejsce tylko na trzy obiektywy, a główny ma 13 Mpix. Za to akumulator pozostał bez zmian, więc 5000 mAh na pokładzie powinno cieszyć. Cena Samsung Galaxy A02s ma zaczynać się od 150 euro, czyli mniej więcej 670 złotych. Urządzenie na rynku pojawi się w lutym 2021 roku. Trzeba liczyć na to, że polskie ceny nie będą zbytnio różniły się od tych europejskich.

Niestety, ale Samsung nie powiedział także słowa na temat tego, jaką wersję Androida będą posiadały oba modele. Chciałoby się, żeby był to już Android 11, ale tutaj nie ma co sobie za dużo obiecywać. W końcu mówimy o średniej półce, a nie flagowych przedstawicielach smartfonów. Zawsze jednak można mieć nadzieję, że producent sprawi swoim użytkownikom niespodziankę. Ten model pod względem wyglądu odbiega od Galaxy A12. Inne, pionowe ułożenie głównych obiektywów może się podobać, choć nie ma w nim nic specjalnie wyróżniającego.

Specyfikacja Galaxy A02s

 • Wyświetlacz: TFT, przekątna 6,5 cala, rozdzielczość HD+
 • Procesor: ośmiordzeniowy (1,8 GHz)
 • Pamięć RAM: 3 GB
 • Pamięć Flash: 32 GB z możliwością rozszerzenia do 1 TB z wykorzystaniem microSD
 • Aparat front: 5 Mpix (F2.2)
 • Aparaty tył: 13 Mpix; 2 Mpix (Makro); 2 Mpix (Głębia)
 • Akumulator: 5000 mAh z szybkim ładowaniem 15 W
 • Kolory: Czarny oraz Biały

Źródło: Samsung / GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy