Nie minął nawet tydzień po tym jak Sony przedstawiło modele Xperia Ion oraz Xperia S na targach CES, a już wyciekło zdjęcie przedstawiające listę 12 smartfonów z Androidem na pokładzie, które na rynku mają pojawić się w okresie między wrześniem a marcem 2012 roku. Specyfikacja sprzętowa urządzeń nie jest jeszcze znana. Póki co poza mało mówiącymi nam nazwami modeli, znamy ceny, miesiące w których mają się pokazać oraz nieliczne zdjęcia.

Jak widać, listę otwiera Sony Xperia S, który widzieliśmy na targach CES. Dane z listy mówiące o wejściu na rynek w marcu zdają się potwierdzać zapewnienia przedstawicieli Sony z targów CES. Następne trzy urządzenia (Kumquat, Nupon i Pepper) z kolei mają trafić na rynek w kwietniu. Jedyne co wiemy, to przypuszczenia, że Nypon ma mieć 4 calowy wyświetlacz White Magic, a Pepper – 3.7 calowy Reality Display.

Jeżeli lista mówi prawdę, to latem zobaczymy modele: Olive I, Hayabusa, Tapioca, Tapioca DS oraz Lotus. Bazując na cenach, możemy przypuszczać, że Hayabusa może być kolejnym flagowym urządzeniem od Sony (632 dolary), kiedy Topioca (188$) oraz Topioca DS (208$) zastąpią obecne modele Xperia X10 Mini oraz Mini Pro.

W końcu, Atlas I, AFFM oraz Mint Iwskazane są na wrzesień i są ostatnimi urządzeniami na liście. W przeciwieństwie do kolejności, wskazany jako ostatni Mint I swoją ceną 720$ zdaje się mocno wychylać z towarzystwa. Żeby przybliżyć nieco relacje cenową, przypomnijmy, że jest to o 50$ więcej niż Samsung nakazuje płacić za Galaxy Nexusa oraz 30$ więcej niż za Galaxy Note. Biorąc to pod uwagę, chyba mamy prawo spodziewać się po tym urządzeniu istnych cudów.

Większość z powyższych urządzeń spodziewamy się zobaczyć na rynkach Europy, Azji oraz Kanady, ale również i Stanów Zjednoczonych. Ostatnie może zaskakiwać, ale jak najbardziej pozytywnie. Dodatkowo odzwierciedla to zapewnienia przedstawicieli Sony podczas Targów CES, o pogłębieniu współpracy z tymi rynkiem w nadchodzącym roku 

Oczywiście wyczekujemy większej ilości informacji podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie za kilka tygodni. Co myślicie o tak gwałtownej, o ile nie wręcz agresywnej polityce Sony? Nie trzeba być geniuszem, żeby stwierdzić, że jest to polityka wręcz przeciwna od niedawnego postanowienia Motoroli. A może Sony swoimi nowymi urządzeniami stara się zatrzeć w nas pamięć o urządzeniach, które jeszcze nie tak dawno w nazwie poprzedzała nazwa „Ericsson” ? Czy dogonią takich liderów jak Samsung, czy HTC?

Przedstawione powyżej zdjęcia mogą być niektórymi z opisywanych modeli, jednak na chwilę obecna nie jesteśmy niczego pewni. Zastanawiające jest to, że można dostrzec logo Sony Ericsson, mogłoby oznaczać, że o tych modeli producenci myśleli już od jakiegoś czasu

Źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Wojtek Błaszczyk