Problemy Surface Duo

Surface Duo trafi na kolejne rynki, mimo poważnych problemów z jakością

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W zeszłym roku Microsoft obiecał zdefiniować na nowo przyszłość mobilnej produktywności dzięki urządzeniom Surface Duo i Surface Neo. W tym roku dostaliśmy jedno z tych urządzeń, czyli model Duo. Założenia urządzenia były naprawdę świetnie. Składany tablet z dwoma ekranami i Androidem zmodyfikowanym tak, aby to usługi Microsoftu, a nie Google grały w nim pierwsze skrzypce, brzmi jak genialne uzupełnienie ekosystemu spod znaku okienek. Rzeczywistość okazała się znacznie bardziej… pełna problemów. I to nie takich, które można naprawić byle aktualizacją.

Problemy Surface Duo

Problemy Surface Duo
Fot. Surface Duo

Teoretycznie Surface Duo powinien być urządzeniem znacznie bardziej kompletnym niż Galaxy Z Fold2 od Samsunga. Dzięki zastosowaniu sztywnej konstrukcji, klasycznych ekranów i szklanych paneli ochronnych produkt Microsoftu powinien cechować się znacznie większą trwałością i bezawaryjnością, niż wciąż jeszcze młoda technologia elastycznych wyświetlaczy od koreańskiego producenta. Rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. Oczywiście, w przypadku Samsunga trzeba być delikatnym, jednak to Surface Duo psuje się na potęgę. Właściciele bardzo szybko zaczęli się skarżyć na jakość obudowy i zastosowany zawias. 

Zobacz też: Budżetowy Galaxy A02 dostanie prawie dwa razy pojemniejszą baterię od poprzednika

Z czasem pojawiły się także inne skargi. Między innymi na problemy z czułością na dotyk i stabilnością oprogramowania. No cóż, przynajmniej je udało się rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż jest to produkt konstrukcyjnie wadliwy. Nie przeszkadza to jednak producentowi, aby rozszerzyć sprzedaż urządzenia na kolejne rynki. W ten sposób ten dość wadliwy sprzęt trafi także poza granice USA, w tym także do krajów Europy. Nie jestem pewny, czy to dobry pomysł. To może nie być najlepsza wizytówka dla Microsoftu. W końcu, jeśli smartfon z elastycznym ekranem konkurencji jest trwalszy i mniej problematyczny to jest to jasny sygnał, że z twoim produktem jest coś mocno nie tak.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy