ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Micromax wypuszcza dwa telewizory 4K z Androidem

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy
micromax

Największy indyjski producent sprzętu elektroniczego – Micromax – wchodzi na rynek telewizorów z Androidem. Firma pokazała właśnie dwa najnowsze modele swoich urządzeń. Oba telewizory wyświetlają rozdzielczość 4K i działają pod kontrolą systemu Android. Za wersję o przekątnej 42 cale zapłacimy 640 dolarów, zaś większa 49-calowa opcja będzie nas kosztować 800 dolarów.

Oba telewizory w momencie otwarcia pudełka wyposażone będą w sklep Play. Pozwoli to użytkownikom uzyskać dostęp do gier i aplikacji znajdujących się w arsenale Google. 49-calowe model będzie działał pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat, zaś jego mniejszy brat pod kontrolą wersji 4.2 JellyBeam.

Poza systemem operacyjnym reszta specyfikacji urządzenia nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle tej gałęzi rynku:  ELEDowy ekran, odświeżanie 60Hz, wbudowany moduł łączności WiFi, jeden port USB 3.0 oraz dwa porty USB 2.0, dwa porty HDMI (trzy w modelu 42-calowym).

Sercem większego Micromaxa jest dwurdzeniowy procesor wsparty 1GB pamięci RAM. Urządzenie ma także 2,2GB wbudowanej pamięci na przechowywanie materiałów oraz slot na karty MicroSD obsługujący karty do 32GB. Wnętrze mniejszego telewizora nie różni się specjalnie od swojego większego brata. 42-calowy wariant również posiada dwurdzeniowy procesor, zwiększoną do 2GB pamięć RAM, 2,5GB użytkowej pamięci wewnętrznej i taki sam jak w przypadku wersji 49-calowej slot na karty MicroSD.

Źródło: androidcentral.com

Sprawdź najnowsze wpisy