vaio0-title

 
VAIO po rozstaniu z Sony postanowiło zabrać się za stworzenie czegoś swojego, co potencjalnie mogłoby zaistnieć na rynku. Właśnie został zapowiedziany ich pierwszy smartfon bez sprecyzowanej nazwy więc będzie to po prostu VAIO Phone.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 
Specyfikacja urządzenia nie prezentuje się wybitnie, ot typowa średnia półka. Dostaniemy zgrabny i solidnie wykonany smartfon wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p. W środku znajdziemy czterordzeniowego Snapdragona 410, a także 2 GB pamięci operacyjnej i 13 Mpx aparat.

 
Urządzenie będzie działało na czystym, pozbawionym nakładki Androidzie 5.0. Smartfon zapowiada się całkiem przyzwoicie i wydaje się być łakomym kąskiem, no ale jest jeden problem. VAIO Phone został wstępnie wyceniony na 420 dolarów, a to kompletnie niedorzeczna kwota za urządzenie z taką specyfikacją. W tej cenie dostaniemy zeszłoroczne flagowce, które mogą o wiele więcej i są też lepiej wykonane. Nie wróżymy temu smartfonowi świetlanej przyszłości, no chyba że producent pójdzie po rozum do głowy i znacznie obniży cenę. Nic nie wiadomo też o dostępności tego modelu poza Japonią, ale najpewniej niedługo wszystko się wyjaśni.

 

VAIO-Phone

Źródło: VAIO

Dawid Przewoźnik