OnePlus to bardzo lubiana firma, która słynie przede wszystkim z flagowych smartfonów. Niemniej jednak stosunkowo niedawno producent pokazał światu OnePlusa Nord N100 i Nord N10, czyli reprezentantów niskiej oraz średniej półki wydajnościowej. Jak się okazało, ten pierwszy jednak ma ekran z odświeżaniem na poziomie 90 Hz, a nie 60 Hz, jak powszechnie uważano.

OnePlus Nord N100 i ekran z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz

Premiera OnePlus nord n100

OnePlus Nord N100 to bardzo przyzwoity budżetowiec, którego sercem jest ośmiordzeniowy Snapdragon 460. Podzespołowi towarzyszą 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej. Gdy sprzęt został oficjalnie zaprezentowany, wiele osób dziwiło się, że w jego specyfikacji widnieje odświeżanie ekranu na poziomie 60 Hz, bo przecież OnePlus Nord N100 to tak naprawdę Oppo A52 pod inną nazwą, który przecież oferował odświeżanie 90 Hz. Jak się jednak okazuje, budżetowiec OnePlusa rzeczywiście wspiera odświeżanie 90 Hz, choć domyślnie ustawione jest 60 Hz. 90 Hz można włączyć w ustawieniach.

Zobacz także: [Promocje dnia] Huawei P Smart 2021, Apple Watch 3, Huawei Watch GT 2 Sport i więcej super ofert!

Rzecz jasna nie jest to żadna plotka, a informacja, którą potwierdził dziś sam OnePlus. Dziwne, że firma nie odniosła się do tego aspektu dużo wcześniej, bo przecież wszystkie redakcje technologiczne pisały, że ekran tego smartfona wspiera tylko 60 Hz. Jednocześnie nie wiadomo, dlaczego OnePlus nie reklamował swojego budżetowca tą funkcją, bo przecież niezaprzeczalnie podnosi ona jego rangę. Cóż – ważne, że już wszystko się wyjaśniło.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.